Jak wybrać odpowiednie kasetony reklamowe i co mamy do wyboru?

Jak wybrać odpowiednie kasetony reklamowe i co mamy do wyboru?

Reklama zewnętrzna to niewątpliwie najpopularniejszy sposób promowania stacjonarnego biznesu. Wśród niej prym wiodą kasetony. W końcu to one zastępują szyldy nad wejściem do restauracji czy sklepu. Są atrakcyjniejsze pod względem wizualnym i często przestrzenne. Wielu przedsiębiorców zastanawia się, jakie kasetony będą odpowiednie do reklamowania działalności. Dziś podpowiemy, co jest do wyboru.

Dlaczego warto inwestować w kasetony reklamowe?

Przede wszystkim jest to doskonały sposób na zwiększenie identyfikacji wizualnej swojej firmy. Ponadto trzeba przyznać, że jest to efektowna reklama zewnętrzna, a jednocześnie na pewno nie jest droga. Dzięki kasetonom reklamowym można wskazać potencjalnym klientom miejsce, gdzie znajduje się dany sklep czy biuro. Kasetony mogą zapewnić firmie rozpoznawalność i sprawić, że wszyscy będą kojarzyć logo z daną działalnością czy co jeszcze lepsze, najwyższą jakością. Aby biznes mógł odnosić sukcesy musi być widoczny, a to zapewniają kasetony. Pozwalają bez wątpienia wyróżnić się na tle konkurencji.

Poznaj rodzaje kasetonów ze względu na budowę

Kasetony różnią się kształtem, rozmiarem, czy materiałem, z jakiego zostały wykonane. Jednak kolejny podział dostyczy budowy. Możemy w końcu wyróżnić kasetony jednostronne i dwustronne. Jeżeli chodzi o te pierwsze, to wykorzystuje się je głównie nad wejściami do sklepów czy restauracji. Oczywiście kaseton jednostronny może znaleźć się też wewnątrz budynku jako element wystroju wnętrza. Nadruk z logo może być też umieszczony po dwóch stronach i wtedy mamy do czynienia z kasetonami reklamowymi dwustronnymi. Taki kaseton montowany jest z reguły na zewnętrz budynku, prostopadle do wejścia, tak by był widoczny dla przechodniów z obu stron. Taki kaseton może być podświetlany, co sprawdza się w miesiącach zimowych, gdy szybko robi się ciemno, a usługobiorcy i klienci chcą bez problemu znaleźć dany lokal czy sklep. Takie kasetony są zasilane oświetleniem LED dzięki czemu są energooszczędne.

kasetony reklamowe

Czym wyróżniają się kasetony reklamowe z dibondu?

Coraz chętniej wybierane są kasetony reklamowe z dibondu. Ten materiał świetnie sprawdza się na zewnątrz, gdyż jest odporny na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Dibond to materiał odporny na deszcz, śnieg, mróz, czy promieniowanie słoneczne. Taki kaseton reklamowy zachowuje trwałość na lata. Dibond składa się z kilku warstw aluminium, a także rdzenia, który wykonany jest z polietylenu. To materiał łatwy w obróbce, dlatego można tworzyć z niego także nietypowe kasetony reklamowe. Jest odporny na blaknięcie, rozwarstwianie, a jednocześnie lekki i sztywny. Kasetony reklamowe z dibondu mogą charakteryzować się zatem żywymi kolorami przez wiele lat. Są przy tym atrakcyjne pod względem ceny.

Poznajcie charakterystykę kasetonów z plexi i kasetonów winylowych

Jednymi z najpopularniejszych kasetonów są właśnie te wykonane z plexi. Charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia, ale i pył, kurz czy też wodę. Ten rodzaj kasetonów także może być podświetlany, co zwiększa atrakcyjność przekazu. Jeżeli z kolei chcecie postawić na reklamę wielkoformatową, to odpowiednie będą kasetony winylowe z siatki mesh, która przepuszcza światło. Ten rodzaj reklamy wykorzystywany jest chociażby przez firmy w czasie remontów. W ten sposób można wyizolować nieatrakcyjną ścianę, a jednocześnie reklamować usługi.

Dla kogo odpowiednie będą kasetony tekstylne?

Do wyboru są także kasetony tekstylne. Wykorzystywane są do reklam wielkoformatowych zarówno indoor, jak i outdoor. Wydruki tekstylne mogą być wykonywane w dużej rozdzielczości, co jest ich niewątpliwą zaletą. Świetnie sprawdzają się do budowy ścianek wystawienniczych. Kasetony tekstylne mogą być podświetlane. Świetnie mogą się prezentować np. w salach konferencyjnych, gdzie organizowane są spotkania zespołu pracowniczego, ale i spotkania z kontrahentami. Charakteryzują się wysokim nasyceniem barw.

W zależności od potrzeb można zastosować kasetony tekstylne, z plexi lub dibondu. Te ostatnie sprawdzą się w przypadku kasetonów w alternatywnych kształtach, a kasetony z plexi są świetne do wykonania reklamy o tradycyjnej formie. Kasetony tekstylne sprawdzą się na pewno wewnątrz siedziby firmy, choć można stosować je także na zewnątrz.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij