Trzy sposoby na wydajny system HR

Prowadzenie kompleksowej dokumentacji kadrowo-płacowej może być obecnie prostsze niż kiedykolwiek. To zasługa nieustannie udoskonalanych rozwiązań informatycznych, które odciążają specjalistów w codziennej pracy, działając przy tym w zgodzie z dynamicznie zmieniającą się literą prawa. Decydując się na system HR, warto pamiętać, że na rynku występuje obecnie wiele zróżnicowanych rozwiązań, opierających się na odmiennych modelach świadczenia usługi. Którą z nich powinieneś wybrać?

  1. System HR w modelu SaaS

SaaS (ang. Software as a Service) to rozwiązanie, w którym dane oprogramowanie, takie jak system HR, jest przechowywane na serwerach jego producenta. Dostęp do gromadzonych tam danych odbywa się zazwyczaj w modelu subskrypcyjnym, czyli comiesięcznej, znanej z góry opłacie. Rozwiązanie to jest najbardziej korzystne dla firm pragnących ograniczyć wydatki na infrastrukturę IT.

Warto podkreślić, że wdrożenie modelu SaaS zwalnia klienta z konieczności jakichkolwiek inwestycji z tytułu unowocześnienia czy konserwacji sieci, zakupu nowych serwerów czy wykonywaniem kopii zapasowych. Wszystkie wydatki spoczywają na usługodawcy, którego rolą jest również aktualizacja i zabezpieczanie danych. Jednym z najbardziej znanych przykładów usług w modelu SaaS jest Microsoft Office 365 czy pakiet biznesowy Google.

  1. Model On-premise

System HR nabywany w dystrybucji On-premise można przyrównać m.in. do podstawowej dystrybucji systemu Windows – klient dokonuje jednorazowej opłaty i samodzielnie odpowiada za jego prawidłowe działanie. Oprogramowanie jest instalowane i uruchamiane na przygotowanej przez niego infrastrukturze, a wszelkie prace serwisowe muszą być wykonane po jego stronie.

  1. Outsourcing procesów kadr i płac

Trzecią możliwą drogą jest całkowite odejście od samodzielnego procesu obsługi działu kadr i płac, przekazując opiekę doświadczonym specjalistom w ramach outsourcingu. Kontakt pomiędzy przydzielonymi specjalistami a klientem odbywa się wówczas za pośrednictwem danej aplikacji kadrowo-płacowej.

Nie jesteś pewien, które rozwiązanie okaże się dla Ciebie najkorzystniejsze?

System HR Teta to produkt przygotowany przez grupę Unit4 – jednego z największych usługodawców w zakresie oprogramowania do obsługi działu HR & Payroll. Z rozwiązań opracowanych przez Unit4 na przestrzeni lat skorzystało już ponad 2000 dużych i średnich przedsiębiorstw z całej Polski, reprezentujących wiele odmiennych sektorów i branż. Jesteś ciekaw, czy system HR Teta pomoże rozwinąć również Twój biznes? Skontaktuj się ze specjalistami Teta i poznaj odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Źródło: teta.unit4.com – Producent oprogramowania HR i ERP dla Firm

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij