Jaki hosting dla sklepu internetowego?

Sklep internetowy może być bardzo dobrym pomysłem na biznes. Aby jednak uruchomić taki sklep, trzeba najpierw zadbać o jego zaplecze techniczne. Jedną z najważniejszych kwestii jest wybór odpowiedniego hostingu.

Co miesiąc przybywa kilkadziesiąt sklepów internetowych, co jest konsekwencją gwałtownie rosnącej popularności zakupów przez internet. Ten trend nasiliły jeszcze czasy pandemii. Wiele osób zrozumiało, że otwarcie własnego e-sklepu może być doskonałym pomysłem biznesowym lub skutecznym rozszerzeniem już prowadzonej działalności biznesowej. Sklep internetowy wymaga od strony technicznej przede wszystkim bardzo dobrego hostingu. Dzięki niemu zapewnimy sklepowi nieprzerwane działanie i szybkie ładowanie się strony www, co z kolei przekłada się na zdobywanie klientów. Warto o tym pamiętać. Dobry sklep internetowy zaczyna się zatem od… dobrego hostingu.

Czym jest hosting?

Na początek warto wyjaśnić, czym w ogóle jest hosting. Po tym terminem kryje się usługa, jaką ma w swojej ofercie firma hostingowa. Ta usługa polega na udostępnieniu serwera, czyli infrastruktury, jaka jest niezbędna do działania strony www, w tym również sklepu internetowego (to także strona internetowa, ale często bardzo rozbudowana). Taki serwer przechowywany jest w serwerowni, a dokładnie w Centrum Danych (Data Center). Nie trzeba zatem samemu martwić się o jego zasilanie czy konserwację.

Co znajdziemy na rynku?

 Na rynku można znaleźć różnego rodzaju usługi hostingowe. Od razu warto podkreślić, że nie wszystkie są odpowiednie dla sklepu internetowego, szczególnie dla dużego e-sklepu. Co zatem znajduje się w ofercie firm hostingowych? Na pewno nie zabraknie tam hostingu współdzielonego, który jest najprostszym rozwiązaniem i polega na współdzieleniu serwera z wieloma użytkownikami. Inna opcja to serwer VPS. W tym przypadku mamy przestrzeń wydzieloną z fizycznego serwera, dobrze odizolowaną z ogromnymi możliwościami konfiguracji. Trzecia opcja to serwer dedykowany, w którym cała maszyna pozostaje do dyspozycji jednego użytkownika.

Hosting dla sklepu internetowego – jaki najlepszy?

 Którą opcję hostingu wybrać? Hosting współdzielony może być za słabym rozwiązaniem dla sklepu internetowego. Najbardziej zaawansowana opcja to serwer dedykowany. Na początek można jednak postawić na serwer VPS, który zapewnia dużą wydajność i moc.

Dobry hosting to podstawa każdego e-sklepu. Warto o tym pamiętać, uruchamiając platformę sprzedażową. Nie należy oszczędzać na hostingu, bo to szybko się mści w postaci częstych awarii.

Napisano we współpracy z Domeny.pl.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij