do czego służą naklejki holograficzne

Do czego służą naklejki holograficzne?

W wielu produktach można zobaczyć rozmaite hologramy. Mają one postać kolorowych naklejek, które mienią się, w zależności od kąta padania światła. Naklejki holograficzne stosuje się przede wszystkim do tego, aby zapewnić klienta o oryginalności produktu. Hologramy służą wobec tego jako dodatkowe zabezpieczenie. Oczywiście nie jest to jedyne ich zastosowanie, więc warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Wyróżnia się rozmaite hologramy, do ich stworzenia wykorzystuje się różne metody. Produkcja naklejek holograficznych jest jednak dosyć skomplikowana, co pozwala na skuteczną walkę z fałszerstwem.

Czym są holograficzne naklejki? W jaki sposób one powstają?

Naklejki holograficzne występują na rozmaitych obiektach, rzeczach. Stanowią trójwymiarowy zapis obrazu, który przykuwa wzrok. Charakterystyczne dla hologramu jest to, że mieni się on wieloma kolorami podczas ruchu. Do produkcji naklejek holograficznych używa się specjalnego lasera, który służy do naświetlania ich powierzchni. Z kolei drugą wiązkę światła odbija się od przedmiotu, który ma stanowić lustrzane odbicie w hologramie. Na pierwszy rzut oka naklejka hologramowa wygląda zwyczajnie, ale można mówić o trójwymiarowości wynikającej z perspektywy. Hologram jest wobec tego widziany z kilku stron. Na powierzchni znaku można umieścić dowolne grafiki i napisy. Bardzo często spotyka się hologramy z kodem QR lub numeracją. Mają one szerokie zastosowanie, zawierają także dodatkowe informacje.

Do produkcji naklejek holograficznych sięga się po specjalną folię, niezwykle trwałą. Jest ona niepodatna na zniszczenie, działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Hologramy przyjmują rozmaite kształty, mogą mieć przeróżne wymiary. Występują nawet w wersji przezroczystej. Jest mnóstwo sposobów na zaprojektowanie i wykonanie naklejek holograficznych. W zależności od tego, jaki chce się uzyskać efekt, może być on achromatyczny, soczewkowy, 3D, 2D itd. Firma zajmująca się produkcją naklejek holograficznych jest w stanie zrealizować nawet najbardziej wymagające zlecenia. Wystarczy poszukać doświadczonych profesjonalistów, których na rynku obecnie nie brakuje. Ich oferty są bogate i zróżnicowane.

Co warto wiedzieć o naklejkach holograficznych, dlaczego są one ważne?

Naklejki holograficzne prezentują się bardzo efektownie, co wynika z załamania światła względem linii. Daje to złudzenie migającej, wielobarwnej animacji. Staje się to możliwe dzięki zastosowaniu różnych metod, których nie widać na pierwszy rzut oka. Wysoki poziom skomplikowania ma kluczowe znaczenie, bo pozwala zminimalizować ryzyko sfałszowania produktu. Jest to niezwykle ważne w przypadku banknotów pieniężnych i dokumentów tożsamości. Obecnie hologramy stały się niezwykle skutecznym narzędziem do walki z oszustami chcącymi zarabiać na podrobionych produktach. Każdy hologram jest unikalny, jedyny w swoim rodzaju. Nie można go podrobić, bo nawet próba jego odklejenia pozostawia po sobie wyraźne ślady.

Jeśli ktoś będzie chciał usunąć naklejkę hologramową, to niestety musi liczyć się z tym, że pozostanie to widoczne na produkcie. Można wobec tego powiedzieć, że hologramy stały się skutecznymi środkami zabezpieczającymi. Znalazły one zastosowanie w każdej branży. Mogą z nich korzystać wszystkie firmy, które chcą chronić swoje markowe produkty. Jak wiadomo, naklejki holograficzne są relatywnie małe, nie wpływają w dużym stopniu na wygląd przedmiotów. Można je dyskretnie przykleić i wystarczy to do tego, aby potencjalni oszuści nie dopuścili się fałszerstwa. Firma może wobec tego uchronić się przed ogromnymi stratami finansowymi i wizerunkowymi.

Do czego wykorzystuje się naklejki holograficzne?

Naklejki holograficzne mają szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je do znakowania rozmaitych produktów, które są przeznaczone na sprzedaż. Producenci sięgają po hologramy w celu odróżnienia swoich towarów od podróbek. Jak wiadomo, falsyfikatów nie brakuje i z wyglądu mogą one do złudzenia przypominać produkt konkretnej marki. Na szczęście możliwe staje się uchronienie przed zakupem czegoś podrobionego właśnie dzięki przyklejeniu specjalnej naklejki hologramowej. Firmy informatyczne bardzo chętnie sięgają po tego typu narzędzia. Do gromadzenia danych rewelacyjnie nadają się dyski holograficzne. Przedsiębiorcy szukający sposobu na wyróżnienie się z tłumu mogą sięgnąć po efektowne hologramy z logo. Umieszczenie ich na swoich produktach pozwala wyróżnić się na tle konkurencji, uatrakcyjnić swój towar. Bardzo często można spotkać mieniące się hologramy w broszurach reklamowych. Są one także obecnie na etykietach różnego typu wyrobów.

Poznaj różne zastosowania naklejek holograficznych

Niektórzy nie zdają sobie nawet sprawy z tego, ale na dziełach sztuki także znajdują się hologramowe naklejki. Wykorzystuje się je w różnych dokumentach, certyfikatach. Papiery wartościowe również mają naklejki holograficzne, to samo dotyczy banknotów pieniężnych używanych na co dzień. Nawet na dowodach tożsamości znajdują się naklejki holograficzne. Jak widać, mają one szerokie zastosowanie. Powszechnie wiadomo jest, że studenci mogą liczyć na rozmaite obniżki cenowe, dotyczą one chociażby biletów komunikacji miejskiej, rozmaitych usług. Wystarczy okazać legitymację. Potwierdzeniem autentyczności dokumentu jest widniejąca na nim naklejka holograficzna. Warto też wiedzieć, że przykleja się nową każdego semestru. Na tym jednak nie koniec. Naklejki holograficzne są wykorzystywane nawet na różnych zdrapkach. Jeśli ktoś kiedyś miał okazję kupić kupon na loterii, to z pewnością zauważył na nim właśnie hologram.

Podsumowanie głównych zastosowań naklejek holograficznych

  •   Zabezpieczenie produktów. Naklejki holograficzne z logo chronią towary przed ich fałszowaniem, zapewniają o oryginalności towarów.
  •   Funkcja reklamowa. Naklejki holograficzne mogą służyć jako narzędzie reklamowe, podnoszą walory estetyczne produktu, podkreślają jego jakość.
  •   Zabezpieczenie produktów przed otwarciem. Naklejki holograficzne mogą służyć przykładowo jako plomby na produktach.

Partnerem artykułu jest cyfrowo.com.pl

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij