Grzejniki płytowe i dekoracyjne – jak łączyć te rozwiązania na dużej przestrzeni?
Ogrzewanie grzejnikowe jest jednym z najpopularniejszych, a jednocześnie najbardziej dostępnych, a cena przy tym jest relatywnie niska. Jednak liczy się również estetyka, dlatego warto wybierać modele, które ową estetykę zapewniają. Bardzo modne stały się obecnie połączenia, np. zestawienie grzejnika płytowego z tym dekoracyjnym. Ale czy to tak naprawdę ma rację bytu?
Grzejnik płytowy – funkcjonalność na miarę XXI wieku
Grzejnik powinien być elementem aranżacji, a przy tym powinien naprawdę dobrze ogrzewać pomieszczenie. Dlatego nie od dziś wiadomo, że naprawdę dobrym wyborem są grzejniki płytowe. Wszak bardzo szybko się one nagrzewają i jednocześnie dobrze utrzymują ciepło, dzięki temu sama metoda grzewcza jest bardziej opłacalna. Również w tym przypadku estetyka jest na wysokim poziomie, linearny kształt, wpisujący się w modny geometryzm, a jednocześnie minimalizm, tak można określić każdy grzejnik płytowy. Zatem sam w sobie stanowi doskonałą dekorację przestrzeni nawet w przypadku bardzo dużej kubatury.
Grzejnik dekoracyjny – hot or not?
Również grzejniki dekoracyjne cieszą się popularnością, choć jest to raczej zasługa samego designu niż mocny grzewczej. Szukając odpowiednich do dużego wnętrza modeli należy wziąć pod uwagę sam materiał, warto choćby wspomnieć, że grzejnik chromowany może być nawet o 50% mniej wydajny od takiego samego polakierowanego na biało. Niby mała rzecz, a robi tak dużą różnicę. Jednak, jeżeli jesteśmy wzrokowcami to grzejnik w formie lustra na pewno przyciągnie naszą uwagę, podobnie jak model w formie obrazu pod warunkiem, że moc grzewcza jest na wysokim poziomie, wszak w innym wypadku rachunki za ogrzewanie mogą znacząco wzrosnąć, szczególnie, że takie grzejniki zdecydowanie gorzej utrzymują temperaturą.
Połączenie ma znaczenie – czy to się opłaca?
Aranżując dużą przestrzeń musimy pamiętać o jej funkcjonalności. Zatem poświęcamy czas na wybór mebli, ale często zapominamy o doborze odpowiedniego grzejnika, wszak design nie zawsze ma tak duże znaczenie, czasami lepsza jest ponadczasowa estetyka. Ale przejdźmy do rzeczy, otóż jeżeli szukasz idealnych modeli dla siebie to na samym początku musisz sprawdzić moc grzewczą, którą dany grzejnik oferuje. Zatem trzeba policzyć jakie straty ciepła może generować Twój dom. Tutaj należy wiedzieć, że jeżeli masz nawet nowy dom, ale z wieloma oknami to niestety straty ciepła przez stolarkę okienną mogą być spore, szczególnie jeżeli nie wybrałeś najlepszych okien i w takiej sytuacji sama moc grzejnika musi być całkiem spora. Tutaj należy bezwzględnie postawić na grzejniki płytowe. Już teraz podpowiemy ci, że w SklepEnergii.pl znajdziesz grzejniki płytowe, które wyróżniają się jakością, trwałością i estetyką. Takie właśnie modele powinny grać pierwsze skrzypce w dużych pomieszczeniach. Możesz ewentualnie wybrać jeden model grzejnika dekoracyjnego np. w formie lustra, który sprawdzi się w pokoju o dużej kubaturze Jednak jeżeli ucieczka ciepła z twojego domu może być spora to takie połączenie nie ma racji bytu, wszak i tak całą moc da grzejnik płytowy, a ten dekoracyjny będzie dekoracją, choć w wysokiej cenie.
Styl na miarę twojego domu
Zauważ, że jeżeli wybierzesz grzejnik dekoracyjny np. w formie obrazu, a następnie za kilka lat wyremontujesz mieszkanie, to może się okazać, że absolutnie nie będzie on pasować do wnętrza. W takiej sytuacji narażasz się na kolejny wydatek, albo zostawiasz tak jak jest i twierdzisz przed znajomymi, że taki masz gust. Naszym zdaniem lepiej postawić na grzejniki płytowe, które są dostępne w wersji dekoracyjnej, ale jednocześnie są uniwersalne i bez problemu dopasujesz je zarówno do stylu glamour, jak i takiego urządzonego w myśl filozofii hygge. Tutaj doskonałym wyborem jest zastosowanie np. grzejników Planar, które wykonane są ze specjalnej zimno-walcowanej blachy . Posiadają również dodatkowe osłony boczne, które nie tylko zapewniają bezpieczeństwo, ale i świetnie się prezentują. Wybierając takie grzejniki nie trzeba już nic więcej.
Wbrew pozorom wybór najlepszych grzejników nie jest trudny. Jednak zamiast przepłacać lepiej wybierać grzejniki płytowe, lub też modele wykonane z blachy oczywiście zimno- walcowatej. Połączenie takich grzejników jest banalnie proste, wystarczy tylko policzyć ich wspólną moc grzewczą. Zdecydowanie trudniej sytuacja wygląda z grzejnikami np. w formie tablicy. Wszak są one mniej wydajne. Owszem stanowią dużą dekorację, jednak zamiast grzejnika o dekoracyjnym charakterze, który nie jest wydajny, lepiej wybrać grzejnik płytowy, który wpisuje się w minimalizm, a tablicę można zwyczajnie sobie kupić i też zawiesić na ścianie.