Szukasz mieszkania we Wrocławiu? Dlaczego kupno nieruchomości na kredyt hipoteczny jest lepszy niż wynajem

Mieszkania w stolicy Dolnego Śląska są drogie, dlatego mało kogo stać, by kupować je za gotówkę i potrzebne jest zewnętrzne finansowanie. Osoby, które nie zgromadziły wkładu własnego, decydują się na wynajem. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, dlaczego zakup nieruchomości na kredyt hipoteczny jest lepszy niż wynajem.

Myślisz, że Cię nie stać? A może jednak dasz radę! Pomoże Ci doradca finansowy z Wrocławia

Największym problemem jest zgromadzenie wkładu własnego. Musisz jednak wiedzieć, że na rynku dostępne są oferty, gdzie wystarczy nawet 10% wkładu własnego. Są rzadkie, kredytowanie dłuższe, a oprocentowanie nieco wyższe, jednak po przeanalizowaniu może się opłacać, ale nie musisz tego rozważać samodzielnie, wszak pomoże Ci doradca finansowy. Wrocław jest miastem, gdzie znajdziesz wiele ofert mieszkań i być może udać Ci się znaleźć je w takim miejscu, aby ograniczyć dystans do pracy, a w związku z tym znaleźć pierwsze oszczędności potrzebne do późniejszej spłaty kredytu. Przyda się również dodatkowe źródło zarobkowania, wszak koszty życia i kredytowania muszą być takie, by bilans przynajmniej wychodził na zero, a najlepiej jednak zyskać pewne środki „na zapas”.

Ekspert finansowy z Wrocławia przeanalizuje oferty kredytu hipotecznego za darmo, a Ty zaoszczędzisz podwójnie – pieniądze i czas!

Przede wszystkim, gdy szukasz mieszkania, skorzystaj z oferty, jaką proponuje ekspert finansowy. Wrocław jest siedzibą wielu banków, a chodzenie i słuchanie o kredytach jest nie tylko czasochłonne, ale i nużące, bo trudno wszystko zrozumieć. Doradca kredytowy przedstawi Ci najważniejsze kwestie w prosty sposób, dzięki czemu wybierzesz najlepszą ofertę. Wskaże Ci ich mocne strony i różnice pomiędzy nimi. Zaoszczędzisz czas i pieniądze, bo za jego usługi nie zapłacisz ani złotówki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę: https://mimookolicznosci.pl/doradca-kredytowy-warszawa/ i sprawdź, dlaczego kredyt hipoteczny się opłaca.

Mniejsze koszty przy kredytowaniu niż przy wynajmowaniu

Koszt najmu i opłat może być wyższy niż koszt raty kredytu i opłat, na co na pewno zwróci uwagę doradca kredytowy z Wrocławia. Wrocław jest miastem, gdzie jest znacznie drożej niż w innych miejscowościach, w końcu tytuł stolicy województwa zobowiązuje. To wpływa na ceny nieruchomości i najmu. Rata kredytu hipotecznego przy wzięciu 150 tys. zł na 30 lat może wynieść w granicach 600-700 zł, do tego należy doliczyć koszty mediów i życia. Tymczasem kwota najmu za mieszkanie we Wrocławiu może być znacznie wyższa i dochodzić nawet do 2-2,5 tys. zł, a trzeba zaznaczyć, że media nie są w to wliczone. Łatwo więc policzyć, co bardziej się opłaca. Przeraża Cię to, że tak długo spłaca się hipoteczne kredyty? Wrocław jest miastem dużych możliwości, łatwo możesz zwiększyć swój budżet, znaleźć dodatkowe źródło dochodu, a przez to uda Ci się nadpłacić kredyt, dzięki czemu zaoszczędzisz, w stosunku do wynajmu, jeszcze więcej. Ponadto spłacisz go wcześniej i odzyskasz część prowizji, a mieszkanie będzie Twoje. Przy wynajmie płacisz więcej, a ponadto jesteś zdany na łaskę i niełaskę właściciela nieruchomości.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij