Skuteczne sposoby na obniżenie kosztów kredytu

Zobowiązanie kredytowe na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat wiąże się ze spłatą sporych odsetek. W takim przypadku szczególnie warto wiec zwrócić uwagę na koszty kredytu. Zawierają się w nich wartości uwzględniające wszystko poza wnioskowaną kwotą podstawową. Zatem wybierając kredyt hipoteczny, miej to na uwadze. Na szczęście koszty kredytu można obniżyć. W jaki sposób?

Najważniejszy jest wybór odpowiedniej oferty

Każdy bank ma dla swoich kredytobiorców zróżnicowane oferty. Mówi się, że niektóre banki są „tańsze”, a inne „droższe”. Jedne będą bardziej nastawione na obsługę przedsiębiorców, a inne – na kredytobiorców zatrudnionych w ramach umowy o pracę.

Zatem już sam wybór oferty banków, połączony z profesjonalnym doradztwem kredytowym, jest bardzo istotny. W ten sposób eliminuje się te banki, które są zbyt „drogie”.

Pamiętaj jednak, że oferta – jak sama nazwa wskazuje – to tylko propozycja. Nie ma więc ona ścisłego związku z tym, jakie koszty kredytu będziesz mieć ujęte w umowie.

Produkty dodatkowe i ubezpieczenie

Banki bardzo często oferują dodatkowe produkty finansowe, które zwiększają koszty kredytu, ale także prawdopodobieństwo jego otrzymania. Jest tak zwłaszcza w przypadku wnioskodawców z niskim wkładem własnym. Do tych produktów zaliczają się choćby karty kredytowe czy limity odnawialne.

Kolejna rzecz to ubezpieczenie kredytu, np. z tytułu utraty zatrudnienia. Zwiększa ono koszt zobowiązania i nie zawsze opłaca się na nie decydować.

Wysokość wkładu własnego

Im wyższy wkład własny kredytobiorcy, tym lepsza jest jego zdolność kredytowa. Zmniejsza się także całościowy koszt kredytu. Jeśli więc masz możliwość dozbierania jeszcze kolejnych 10 procent, być może będzie się to opłacać bardziej niż branie kredytu już w danym momencie.

Kluczowe wsparcie zaufanego doradcy kredytowego

Ubiegając się o kredyt hipoteczny, warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia. Eksperci kredytowi będą w stanie dobrać ofertę w taki sposób, by była ona jak najkorzystniejsza dla wnioskującego.

Właśnie takie usługi świadczy firma dFinance.pl, która od lat działa na rynku pośrednictwa w zakresie usług kredytowych. Z ich wiedzy i doświadczenia mogą korzystać klienci z całej Polski.

Doradcy działający pod tą marką opracują taki plan działania, by kredytobiorca miał jak najlepsze warunki finansowe. Tym samym, spłata zobowiązania będzie uwzględniać jak najniższe koszty kredytowe.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij