Sklep online na platformie Shopify, dlaczego warto

Sklep online na platformie Shopify, dlaczego warto?

Chcesz założyć sklep internetowy, lecz nie wiesz, w jaki sposób? Nie martw się, z platformą eCommerce to nie będzie trudne. Jedną z możliwości jest Shopify – sprawdź, co sprawia, że platforma ta cieszy się tak dużą popularnością na całym świecie.

Platformy abonamentowe typu SaaS

Shopify jest platformą abonamentową typu SaaS, dlatego zaczniemy od wyjaśnienia, czym się takie oprogramowanie charakteryzuje.

Platforma abonamentowa to szybki sposób na wdrożenie i konfigurację sklepu internetowego. Aby móc z niej skorzystać, opłacasz miesięczny abonament. Otrzymujesz za to gotowy system do sprzedaży, który umożliwi ci rozpoczęcie działalności od razu – bez znajomości kodu HTML, języków programowania. Wybierasz szablon sklepu, moduły, które będą ci potrzebne. I tak naprawdę nie musisz znać się na kwestiach technicznych, aby zacząć działać.

Jakie są wady tego rozwiązania? Przede wszystkim to, że nie jesteś właścicielem sklepu. Jeśli przestaniesz go opłacać, nie będziesz mógł z niego skorzystać. W przypadku niektórych platform, możliwości rozwoju sklepu będą też ograniczone. A jak to wszystko działa w Shopify?

Shopify – co warto wiedzieć?

Shopify jest platformą skierowaną zarówno do małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorstw, sklepów. To narzędzie bardzo proste w obsłudze, ułatwia zarządzanie sprzedażą w sieci. Dzięki temu system ten szybko zyskał popularność na całym świecie.

Shopify dostępny jest w modelu subskrypcyjnym, użytkownicy mają do wyboru trzy pakiety abonamentowe: Basic (29 $), Shopify (79 $) i Advanced (299 $). Niezależnie od wybranej opcji, masz dostęp do prostego panelu administracyjnego, koszyka zakupowego, a także możliwość integracji z systemami płatności i dostaw. Co istotne, Shopify pozwala na sprzedaż przez social media, co jest chętnie wybieranym rozwiązaniem przez samych użytkowników.

Oprogramowanie jest stale aktualizowane, a co za tym idzie, bezpieczne. Dzięki dodatkowym modułom, wtyczkom daje wiele możliwości rozwoju. Co ciekawe, nie musisz zajmować się tym sam. Agencja Shopify z Wrocławia pomoże ci wdrożyć platformę, a także dostosuje ją do twoich potrzeb.

Zalety i wady Shopify

Jakie są zalety Shopify, dlaczego warto zdecydować się na tę platformę? Tym, którzy już prowadzą e-sklep, spodoba się informacja, że migracja z innego systemu na Shopify jest szybka, nie sprawia problemów. Zarządzanie sklepem jest proste, intuicyjne – tak naprawdę, jeśli postawisz na podstawowe rozwiązania, swój biznes w sieci możesz otworzyć w kilka godzin. Platforma jest bezpieczna, a także dopasowana do wymogów wyszukiwarki Google’a – zapewnia pełną responsywność, jest zgodna z zasadami mobile-first design.

Jeśli chcesz skorzystać z kilku kanałów sprzedaży (wspomniane wcześniej social media), nie musisz za nie dodatkowo płacić. Ponadto Shopify zapewnia wysoką wydajność. Do wyboru masz wiele rozszerzeń, dzięki którym wprowadzisz nowe funkcjonalności.

A czy ta platforma jest pozbawiona wad? Niestety nie. Przyszły użytkownik musi wiedzieć o tym, że oprócz abonamentu, Shopify pobiera prowizję od sprzedaży (im wyższy plan, tym jest ona niższa). Oprócz tego obowiązują prowizje od bramek płatności.

Kolejne niedogodności to możliwość włączenia tylko jednej aktywnej promocji automatycznej, a także ograniczenia w przygotowaniu autorskich rozwiązań dla sklepu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij