Przesyłka paletowa – wady i zalety

Przesyłki paletowe to jedna z propozycji firm kurierskich, dedykowana przesyłaniu ciężkich, wielkogabarytowych przedmiotów, jak i wielu różnych towarów podczas jednego nadania. Na palecie można nadać właściwie wszystko, co nie znajduje się na liście towarów zakazanych. Jakie są zalety i wady tego typu przesyłek? Jak przygotować przesyłkę? Ile to kosztuje? Sprawdź.

Przesyłka paletowa – specyfika

Przesyłki paletowe to nic innego, jak przesyłki, w których towary są przesyłane na paletach. Mogą to być europalety (EPAL 120 x 80 cm), półpalety (60 x 80 cm), palety przemysłowe (120 x 100 cm lub 120 x 120 cm) lub palety niestandardowe. Zwykle w ten sposób odbywa się wysyłka takich towarów, jak materiały budowlane, sprzęt AGD, części samochodowe, duże ilości towarów spożywczych (np. zgrzewki napojów, cukru itd.). Umieszczone na palecie produkty przymocowuje się do niej z pomocą skutecznych dla danego typu ładunku mocowań – np. folii stretch albo pasów, aby w trakcie transportu towar nie przemieszczał się czy nie spadł.

Zalety przesyłek paletowych

Zacznijmy od tego, że przesyłki paletowe znajdują zastosowanie zarówno przy wysyłce wielkogabarytowych przedmiotów, jak i przy wysyłce większej ilości towaru w jedno miejsce. Dzięki temu można zdecydowanie uprościć proces pakowania, ponieważ paleta zapewnia stabilizację, a do tego jest niezwykle przyjaznym rozwiązaniem w trakcie załadunku i rozładunku oraz sprzyja wygodnemu przewożeniu czy magazynowaniu.

Kolejną zaletą przesyłek paletowych jest ich bezpieczeństwo. W ten sposób można przewozić sprzęty RTV i AGD, szklane przedmioty, części samochodowe i wiele innych produktów, które w trakcie transportu mogłyby ulec uszkodzeniu. Dzięki temu, że towar umieszcza się na stabilnej i solidnej palecie, a następnie go do niej przymocowuje i zabezpiecza z każdej strony, można być spokojnym o jego dostarczenie.

Warto też wiedzieć, że przesyłki paletowe są po prostu ekonomiczne. Wyobrażasz sobie, ile wydałbyś na nadawanie kilku paczek o wadze 70kg? Tutaj możesz nadać 10-13 takich paczek za jednym razem, ponieważ nadania na paletach zwykle mogą ważyć od 700 do nawet 1000 kg. Przekłada się to na znacznie lepszą cenę!

Łatwe przygotowanie palety do wysyłki to kolejny atut tego typu przesyłek. Wystarczy ulokować produkt lub towary na palecie, przymocować je do niej i odpowiednio zabezpieczyć (np. wykorzystując wypełniacze, stretchując, obłożyć styropianem itp.), a następnie nadać z pomocą firmy kurierskiej. Ceny różnią się, w zależności od firmy czy typu palety. Korzystając z usług operatora logistycznego www.apaczka.pl możesz nadać przesyłkę paletową już od 100 zł netto!

Wady przesyłek paletowych

Przesyłki paletowe są niezwykle komfortowym sposobem nadawania towarów, a rozwiązanie to doceniają przede wszystkim przedsiębiorcy. Czy ma wady? Trudno je wskazać, ponieważ niejednokrotnie jest to jedyny możliwy sposób dostarczenia w bezpieczny i ekonomiczny sposób towarów. Oczywiście wiąże się z tym, że takie przesyłki są ciężkie i wymagają sprzętu, który umożliwi ich załadunek, rozładunek czy przemieszczenie. Przesyłki paletowe nie należą również do najtańszych, choć jak wcześniej wspomnieliśmy – jeśli przesyłane są towary do tego samego punktu w dużej ilości, jest to opłacalna opcja.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij