Pożyczki gotówkowe — na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiednią ofertę?

Chcesz zrealizować plany i marzenia, ale Twoje konto świeci pustkami? Sięgnij po zewnętrz-ne źródło finansowania w postaci niedrogiej pożyczki gotówkowej i osiągaj zamierzone cele! W artykule wyjaśnimy, jak wybrać tę jedynką, aby nie żałować.

Pożyczka gotówkowa to popularny produkt finansowy dostępny w większości banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Wypłacana przelewem na konto pożyczkodawcy i spłacana w miesięcznych, dostosowanych do możliwości finansowych ratach pozwala realizować cele i marzenia, nawet pomimo braku oszczędności.

Pożyczka gotówkowa — co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Jedną z największych zalet pożyczki gotówkowej jest możliwość przeznaczenia pozyskanych z jej tytułu środków na dowolny cel. Środkami z pożyczki możesz więc sfinansować remont mieszkania, wakacyjny wyjazd w tropiki, nieprzewidziane wydatki czy kosztowny zabieg lekarski w prywatnej klinice. Maksymalna kwota pożyczki gotówkowej zależy od konkretnej oferty i wynosi z reguły od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na rynku istnieją także pożyczkodawcy, którzy pożyczą Ci nawet kilkaset tysięcy złotych.
Spłata odbywa się w miesięcznych ratach — kilku, kilkunastu, kilkudziesięciu, a nawet kilkuset.

Kto może wziąć pożyczkę gotówkową?

Instytucje finansowe udzielające pożyczek gotówkowych nie stawiają pożyczkobiorcom wygórowanych wymagań. Aby otrzymać dodatkowe środki, niezbędne jest z reguły:

  • bycie osobą pełnoletnią;
  • posiadanie dowodu osobistego, numeru PESEL i pełnej zdolności do czynności prawnych;
  • posiadanie wymaganej przez pożyczkodawcę zdolności kredytowej, czyli zdolności do spłaty rat pożyczki zgodnie z harmonogramem. Wyliczając zdolność do spłaty, pożyczkodawca bierze pod uwagę aż kilkanaście czynnikó Są to m.in.: wiek wnioskującego, kwota pożyczki, wysokość i źródło dochodów, historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej czy aktualnie spłacane zobowiązania kredytowe i pożyczkowe.

Jakie dokumenty są potrzebne do otrzymania dodatkowych środków?

Niezbędnym elementem wnioskowania o pożyczkę gotówkową jest konieczność wypełnienia wniosku pożyczkowego. To, jakich dokumentów dodatkowych będzie wymagał od Ciebie pożyczkodawca, zależy od szczegółów konkretnej oferty. W przypadku niewielkich kwot czasem możliwe jest otrzymanie pożyczki gotówkowej wyłącznie na podstawie danych z dowodu. Częściej, konieczne jest jednak (przy wyższych kwotach obligatoryjne) przedstawienie zaświadczenia potwierdzającego wysokość i źródło dochodu.

Jak znaleźć najlepszą pożyczkę gotówkową?

Wybór przypadkowej pożyczki gotówkowej może narazić Cię na dodatkowe koszty i znacząco utrudnić proces obsługi produktu. Aby znaleźć tę, która precyzyjnie odpowie na Twoje potrzeby, przed złożeniem wniosku pożyczkowego porównaj parametry dostępnych na rynku produktów, zwracając szczególną uwagę na:

  • dostępne kwoty. Jest to szczególnie ważne dla osób, które chcą pożyczyć pokaźną sumę, np. kilkaset tysięcy. Tylko część pożyczkodawców może bowiem zaoferować tak wysokie kwoty;
  • okres kredytowania – im dłuższy, tym niższa rata;
  • Jeśli wyselekcjonowałeś oferty z optymalnymi dla Ciebie kwotami pożyczek, porównaj ich koszty. Te, jak nietrudno zgadnąć, powinny być jak najniższe. Wyznacznikiem atrakcyjności ekonomicznej finansowania nie jest jednak oprocentowanie pożyczek, lecz RRSO, rzeczywista roczna stopa procentowa. RRSO zawiera w sobie bowiem wszystkie koszty towarzyszące pożyczeniu pieniędzy i precyzyjnie ilustruje, ile zapłacisz w skali roku za każdą pożyczoną złotówkę. Im niższe RRSO, tym tańsza pożyczka gotówkowa;
  • możliwość złożenia wniosku bez wychodzenia z domu. Jeśli chcesz usprawnić proces wnioskowania o dodatkowe środki, upewnij się, że pożyczkodawca umożliwia złożenie wniosku przez internet — wygodnie i szybko. Pożyczka gotówkowa przez internet to świetny wybór dla osób, które cenią nie tylko swoje pieniądze, ale także czas;
  • tempo wydania decyzji pożyczkowej. Jeśli potrzebujesz pieniędzy na przysłowiowe wczoraj, sprawdź, jaki czas wydania decyzji deklarują poszczególni pożyczkodawcy. Sięgając po Pożyczkę Gotówkową w Kasie Stefczyka (RRSO: 26,66%), wstępną informację kredytową możesz otrzymać nawet w 15 minut!

Pożyczka gotówkowa to skuteczny sposób na pozyskanie dodatkowych środków. Precyzyjnie dostosowana do potrzeb pozwoli realizować plany, nie obciążając przy tym budżetu.

Źródło:
https://www.money.pl/banki/poradniki/artykul/pozyczki-gotowkowe—na-co-uwazac-czym-sie,159,0,2413727.html

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij