Pożyczka gotówkowa — co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz?

Pożyczka gotówkowa pozwoli Ci sfinansować dowolne plany, marzenia i cele. Co warto o niej wiedzieć przed zawarciem umowy pożyczkowej? Podpowiadamy.

Brak oszczędności nie musi być przyczyną rezygnacji z planów i celów. Skutecznym sposobem na pozyskanie dodatkowej kwoty może być sięgnięcie po pożyczkę gotówkową.

Czym jest pożyczka gotówkowa?

Pożyczka gotówkowa jest rodzajem umowy zawieranej pomiędzy instytucją finansową a klientem. W ramach umowy instytucja finansowa przekazuje klientowi określoną kwotę. Obowiązkiem pożyczkobiorcy jest natomiast zwrot pożyczonych środków (wraz z dodatkowymi kosztami) w terminach zawartych w harmonogramie spłat. W zależności od konkretnej oferty kwoty pożyczek gotówkowych wynoszą od kilku do kilkuset tysięcy złotych, a spłata odbywa się w miesięcznych ratach — nawet przez 10 lat.

Zanim sięgniesz po pożyczkę gotówkową — 3 rzeczy, które musisz wiedzieć

1. Dużą zaletą pożyczki gotówkowej jest możliwość przeznaczenia dodatkowych środków na dowolny cel. Mogą być więc to zarówno te staranie zaplanowane, jak i nieprzewidziane wydatki.
2. Prawo zapewnia pożyczkobiorcom możliwość wcześniejszej spłaty lub nadpłaty pożyczki gotówkowej. Możesz zrobić to w dowolnym momencie trwania umowy. Zanim zdecydujesz się na taki ruch, upewnij się jednak, czy wcześniejsza spłata nie będzie się wiązać z koniecznością uiszczenia prowizji.
3. Jeśli w ciągu 14 dni od zawarcia umowy pożyczkowej zmienisz zdanie, możesz od niej odstąpić — bez dodatkowych kosztów oraz bez konieczności informowania pożyczkodawcy o przyczynach swojej decyzji.

Co warto sprawdzić przed wzięciem pożyczki gotówkowej?

Pożyczka gotówkowa jest ogólnym określeniem definiującym konkretny produkt finansowy. Warunki (także finansowe) pożyczek dostępnych w poszczególnych instytucjach finansowych mogą jednak znacząco się różnić. Zanim weźmiesz pożyczkę gotówkową, porównaj dostępne na rynku propozycje, zwracając uwagę na kilka parametrów. Jakich?

  • Dostępne kwoty. Ten parametr jest szczególnie ważny, jeśli do realizacji swoich planów potrzebujesz dużej kwoty (np. kilkudziesięciu czy kilkuset tysięcy złotych). Jeśli tak właśnie jest, pierwszym krokiem powinno być wyselekcjonowanie tych pożyczkodawców, którzy pożyczą Ci tyle, ile potrzebujesz.
  • Dobra pożyczka gotówkowa nie może być droga. Kolejną kwestią, którą warto zweryfikować, powinny być więc koszty. Te warto porównać jednak nie przez pryzmat oprocentowania (niższe oprocentowanie nie oznacza automatycznie tańszej pożyczki), lecz przez pryzmat RRSO — rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. RRSO zawiera w sobie wszystkie dodatkowe koszty towarzyszące pożyczeniu pieniędzy (poza oprocentowaniem może to być np. prowizja czy ewentualne ubezpieczenie). Precyzyjnie więc wskazuje, ile w praktyce zapłacisz za pożyczone pieniądze w skali roku.
  • Możliwość pożyczenia pieniędzy przez internet. Pożyczka gotówkowa online zapewni Ci możliwość pozyskania dodatkowych środków szybciej i wygodniej niż kiedykolwiek wcześniej. Wszystkie formalności (łącznie z zawarciem umowy) wykonasz przez internet przy pomocy komputera, smartfona czy tabletu. Bez konieczności wizyty w oddziale instytucji finansowej.
  • Dodatkowe udogodnienia. Wakacje pożyczkowe, szybka decyzja pożyczkodawcy czy możliwość spłaty pierwszej raty nawet po 60 dniach od podpisania umowy to atrakcyjne bonusy, które będą świetnym dodatkiem do niskiego RRSO i możliwości pożyczenia pieniędzy bez wychodzenia z domu.

Pożyczki gotówkowe to popularne produkty dostępne w ofertach większości banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Wybór przypadkowej może nieść za sobą dodatkowe koszty, trudniejszy proces wnioskowania czy obsługi. Zanim podpiszesz umowę z pożyczkodawcą, porównaj dostępne na rynku opcje, tworząc własny, dostosowany do swoich potrzeb ranking pożyczek gotówkowych.

Opracowano na zlecenie partnera, tj. Kasy Stefczyka.

Źródło:
https://www.totalmoney.pl/artykuly/7609577,kredyty-gotowkowe,pierwszy-kredyt—jak-go-otrzymac,1,1

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij