Pierwsze kroki z bankowością internetową

Bankowość internetowa zapewnia możliwość korzystania z różnorodnych usług banku przez internet — wygodniej niż kiedykolwiek wcześniej. Jakie możliwości zapewnia użytkownikom współczesna bankowość internetowa i jak rozpocząć bankowanie online? Podpowiadamy.

Bankowość internetowa to nowy wymiar bankowania! Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom cyfrowym umożliwia korzystanie z usług banku w dowolnym miejscu i czasie — przy pomocy komputera z dostępem do internetu.

Jakie możliwości daje bankowość internetowa?

Dzięki bankowości internetowej będziesz wykonywał operacje bankowe wygodniej niż kiedykolwiek wcześniej. Aby sprawdzić numer konta bankowego, zrealizować przelew, założyć lokatę oszczędnościową czy obsłużyć inne produkty w bankowości internetowej wystarczy Ci jedynie komputer z dostępem do internetu. Korzystając z bankowości internetowej, uniezależnisz bankowanie od lokalizacji i godzin otwarcia oddziałów banku, a wszystkie niezbędne transakcje zrealizujesz szybko i wygodnie.

Bankowość internetowa — od czego zacząć?

Niezbędnym elementem rozpoczęcia korzystania z produktów bankowości internetowej jest podpisanie umowy o świadczenie usług bankowości elektronicznej lub internetowej. Jeśli masz już konto osobiste, jednak nie korzystasz z bankowości internetowej, skontaktuj się z infolinią i upewnij się, czy przy zakładaniu konta zawierałeś umowę na obsługę online. Jeśli tak się nie stało, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zrobił to w dowolnym momencie użytkowania rachunku. Jeśli planujesz założyć nowy ROR, zadbaj o to, aby wraz z umową korzystania z konta zawrzeć także tę dotyczącą obsługi internetowej.

Jak zalogować się na konto bankowe przez internet?

W zależności od banku proces logowania do bankowości internetowej może wyglądać odmiennie. Aby wyjaśnić, jak krok po kroku przebiega, posłużymy się konkretnym przykładem. Będzie nim system bankowości internetowej Santander Consumer Banku.

Krok 1 – przygotuj numer klienta i telefon komórkowy

Aby po raz pierwszy zalogować się do systemu bankowości internetowej, przygotuj swój numer klienta (ICN) i telefon komórkowy. Numer ICN znajdziesz w treści swojej umowy lub w tytule zwrotnego przelewu weryfikacyjnego.

Krok 2 – wejdź na stronę logowania

Przycisk kierujący na stronę logowania („Zaloguj”) znajdziesz w prawym górnym rogu strony internetowej banku.

Krok 3 – wpisz login i kod SMS

Kolejnym krokiem jest konieczność wpisania loginu i hasła do konta bankowego online. Login to Twój numer ICN, hasłem jest jednorazowe hasło SMS, które jest wysyłane na Twój numer telefonu komórkowego. SMS powinien przyjść chwilę po wpisaniu poprawnego numeru ICN. Możesz zmienić login na swój indywidualny, który będzie łatwiejszy do zapamiętania. Opcja logowania numerem ICN nadal będzie możliwa.

Krok 4 – nadaj własne hasło

Po wpisaniu numeru ICN i hasła SMS niezbędne będzie nadanie hasła do bankowości internetowej. Hasło musi mieć 8 znaków, powinny się w nim znajdować duże i małe litery oraz znaki specjalne, takie jak: !, @, #… Pamiętaj, żeby nie przekazywać nikomu swojego hasła oraz nigdzie go nie zapisywać.

Krok 5 – wybierz obrazek weryfikacyjny

Przedostatnim krokiem jest wybór obrazka weryfikacyjnego. Pojawi się on w tle okna logowania, gdy bezbłędnie wpiszesz swój login – ICN lub wybrany przez Ciebie. To szybki sposób, żeby mieć pewność, że logujesz się na dobre konto.

Krok 6 – wpisz dodatkowe hasło uwierzytelniające

Po wykonaniu wszystkich poprzednich czynności bank automatycznie wyśle do Ciebie hasło SMS. Wpisz je i wciśnij przycisk „Dalej >”. Gotowe! Możesz już w pełni korzystać z systemu bankowości internetowej Santander Consumer Banku!

System bankowości internetowej to wygodne rozwiązanie, które pozwala realizować operacje bankowe szybko i bezpiecznie. Dostępny na wyciągnięcie ręki znacząco ułatwi bankowanie, czyniąc je wygodniejszym niż kiedykolwiek wcześniej.

Źródło:
https://businessinsider.com.pl/poradnik-finansowy/bankowosc-internetowa-czym-jest-jak-dziala-na-czym-polega/3b4t53z

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij