Najnowszy trend – tatuaż dotwork. Czy warto się na niego zdecydować

Najnowszy trend – tatuaż dotwork. Czy warto się na niego zdecydować?

Od jakiegoś czasu wśród stylów tatuowania bardzo popularny jest dotwork. Jest to technika, która czerpie inspirację z dzieł impresjonistycznych. Niewątpliwie dzięki niej można tworzyć tatuaże wyglądające niczym romantyczne obrazy stworzone przy pomocy techniki nakładania niewielkich kropek połączonych w określonej odległości od siebie. Wykonanie takiego tatuażu jest bardzo pracochłonne i trzeba pamiętać, że być może potrzebna będzie więcej niż jedna sesja w salonie tatuażu. Jednak czy warto się na niego zdecydować?

Tatuaże portrety w wersji dotwork – precyzja i wrażenie głębi

tatuaż na dłoniachJeśli chcesz zdecydować się na portret bliskiej osoby na swojej dłoni, albo swojego czworonożnego przyjaciela, to niewątpliwie będzie się świetnie prezentował wykonany technice dotwork. Łączy ona w sobie cechy tatuażu realistycznego z niezwykłą precyzją techniki malarskiej impresjonistów. Tutaj również początkowo tatuaż może wydawać się mało wyrazisty. Jednak kiedy tatuażysta zacznie nakładać na siebie poszczególne kropki i tworzyć cienie wyłoni się naprawdę elegancki tatuaż. Zaletą tego stylu tatuowania niewątpliwie jest to, że tatuaże można wykonywać zarówno w wersji czarno-białej jak i kolorowej. W tej pierwszej prezentują się niczym szkice na płótnie i są równie eleganckie. Portret niewątpliwie wymaga dużego talentu tatuażysty, dlatego nie warto tutaj korzystać z usług niedoświadczonych osób, lepiej wybrać renomowany salon tatuażu.

Tatuaże przedstawiające naturę w ruchu – dotwork w stylistyce romantycznej i sentymentalnej

Niewątpliwie tatuaże dotwork są niezwykle uniwersalne i można tę technikę dopasować do każdego tatuażu. Świetnie nadaje się również do ukazywania ruchu. Ptak wzbijający się w powietrze czy kołyszące się na wietrze słoneczniki – możliwości jest naprawdę wiele, a ograniczeniem jedynie wyobraźnia. Niewątpliwie takie tatuaże mogą mieć romantyczny albo sentymentalny charakter. Oczywiście przed oddaniem się w ręce tatuażysty warto zapytać go o dotychczas wykonane w tej technice tatuaże. Z pewnością chętnie pokaże Ci twoje portfolio. Z pewnością nie możesz zdać się na żywioł i stać się obiektem doświadczalnym tego, który dopiero się uczy. W końcu nie chcesz, by pod Twoją skórą powstała bezkształtna plama zamiast struktury tatuażu wyglądającej niczym połączone ze sobą ziarnka piasku.

Tatuaże abstrakcyjne w wersji dotwork – czy warto?

praca tatuażystyBardzo popularnymi tatuażami są te abstrakcyjne. Tutaj tatuaż może mieć charakter wzoru plemiennego albo geometrycznego kształtu z widocznym cieniowaniem. Niewątpliwie tatuaż prosty w formie jest także trudny do wykonania. Może być to tatuaż przypominający późne dzieła Picassa albo po prostu faliste i linearne formy, w tym przypadku stworzone z kropek. Kunszt tatuażysty musi być na najwyższym poziomie, aby potem taki tatuaż nie był ze wstydem przykrywany. Zatem, aby tego uniknąć najlepiej wybrać sprawdzone studio tatuażu.

Gdzie zrobić sobie tatuaż dotwork?

Jeśli już znamy zalety tatuażu dotwork, to warto zastanowić się gdzie powinien on być umiejscowiony. Niewątpliwie takie dzieło powinno być dobrze wyeksponowane. Jednak im jest większe, tym większe potrzebne jest płótno, aby zachowane były proporcje. To dlatego portrety najlepiej prezentują się na plecach albo na ramieniu. Z kolei elementy natury mogą znaleźć się już właściwie wszędzie np. na dłoni albo nadgarstku. Dwa ostatnie miejsca bardzo często wybierane są przez kobiety, choć w ostatnim czasie już bardziej zatarł się podział na tatuaże męskie i damskie. Dotwork będzie świetnie prezentować się również w formie napisu, np. wykonanego poniżej klatki piersiowej albo na obojczyku. Nie polecamy natomiast ich wykonywania na ruchomych częściach kończyn, gdyż misteria ich wykonania nie będzie właściwie wyeksponowana.

Zarówno w wersji czarno-białej, jak i kolorowej tatuaże dotwork będą doskonałym wyborem. Na pewno wyróżniają się swoją niepowtarzalną fakturą. Jeśli zależy Ci na czasie i tatuażu w tym stylu, to na początek wybierz napis, gdyż większe obrazy będą wymagały kilku sesji z tatuażystą. Decydując się na taki tatuaż musisz również wybrać renomowane miejsce, które cieszy się popularnością wśród miłośników tatuażu, gdyż jego wykonanie wymaga wiedzy i doświadczenia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij