pokój dziecka

Najlepsze materiały wykończeniowe do pokoju dziecka i biura, czyli parę zdań o dźwiękoszczelności i odporności na zabrudzenia

Są takie miejsca gdzie czystość, a także cisza, a właściwie dźwiękoszczelność, mają szczególne znaczenie. Mowa oczywiście o pokoju przeznaczonym dla dziecka, a także biurze. W obydwu przypadkach chce się zapewnić komfort innym, sprawić, że płacz czy głośna zabawa dziecka nie będzie wybudzać partnera po nocnej zmianie bądź że prowadzone spotkanie biznesowe nie będzie zakłócane odgłosem domowej krzątaniny albo nie będzie przeszkadzało innym w ich obowiązkach. Istotne znaczenie ma także czystość, wszak pokój dziecka powinien być wolny od szkodliwych alergenów, a jednocześnie pozwalać mu na swobodę zabawy. Z kolei schludna przestrzeń biurowa to taka w której przyjemniej się pracuje. Zatem na jakie materiały wykończeniowe warto się zdecydować, aby spełniały wszystkie te potrzeby?

Po pierwsze: wykończenie ścian lub podłóg korkiem – doskonały sposób na wyciszenie i zdrowy mikroklimat

Jest wiele materiałów, które doskonale wyciszają wnętrze. Wśród tych naturalnych można zdecydować się na panele korkowe. Można powiedzieć, że ten materiał ma same zalety. Przede wszystkim metoda jego pozyskiwania jest ekologiczna i nie czyni w żaden sposób szkody środowisku. Pozyskiwana jest sama kora, a drzewa nie są ścinane. Ponadto takie panele występują w wielu kolorach i kształtach, np. plastra miodu, co zwiększa możliwości aranżacyjne. Ponadto można montować je zarówno na ścianach, jak i na podłogach. Są niezwykle odporne na wilgoć, a także nie pochłaniają kurzu. Bardzo łatwo się je czyści. Co bardzo istotne mają właściwości dźwiękoszczelne i mogą znacznie wyciszyć dane pomieszczenie. Sprawdzą się zatem zarówno w biurze, jak i pokoju dziecka. Dodatkowo naturalny materiał tworzy zdrowy mikroklimat, również dla alergików i astmatyków, gdyż mają właściwości bakteriobójcze. Podłogi z korka są bezpieczne dobrze amortyzują upadki, a do tego ciepłe, gdyż stanowią doskonałą izolację termiczną. Ściany korkowe tłumią dźwięki nie tylko dobiegające z wnętrza domu, ale również z zewnątrz.

Po drugie: wybór posadzki epoksydowej na podłogę w biurze

domowe biuroJeśli nie chcesz całego biura pokrywać korkiem, to możesz zdecydować się także na posadzkę epoksydową. Bardzo łatwo utrzymać ją w czystości. Wystarczy od czasu do czasu odkurzyć i umyć mopem. Nie wnikają w nią zanieczyszczenia, bo nie ma fug ani szczelin. W posadzkach epoksydowych spoiwem są żywice, dlatego podobnie jak korek są to materiały, które charakteryzują się dobrą izolacją akustyczną. Do tego warto podkreślić, że taka posadzka może być bardzo efektowna. Dodatkowo taka podłoga może odprowadzać ładunki elektrostatyczne, co w przypadku biura jest ważne. Żywica i utwardzacz muszą być wymieszane w odpowiednich proporcjach i trzeba nakładać je precyzyjnie i od razu po wymieszaniu. Dlatego taką pracę należy powierzyć fachowcom, którzy się na tym znają. Wtedy na pewno nie powstaną zaschnięte pęcherzyki powietrza. Każda warstwa schnie 16 godzin, dlatego do wykonania podłogi potrzeba kilku dni, co może być minusem.

Po trzecie: panele winylowe do pokoju dziecka lub biura – ciepłe, łatwe w czyszczeniu i dźwiękoszczelne, a do tego odporne na ścieranie

Uniwersalnym wyborem do biura i pokoju dziecka mogą być winylowe panele. Opole jest miastem, gdzie swoją siedzibę ma firma Sagar, będąca dystrybutorem paneli wysokiej jakości. Warto podkreślić, że panele winylowe są niezwykle odporne na uszkodzenia, gdyż składają się z wielu cienkich warstw. Przez taką budowę są również wysoce dźwiękoszczelne. Można kłaść je bezspoinowo, co niewątpliwie ułatwia utrzymywanie podłogi w czystości. Do tego występują w wielu rodzajach wykończenia, począwszy od imitacji drewna, aż do imitacji kamienia. Co ważne panele lvt to nie tylko ciepła, ale i bezpieczna podłoga, która doskonale pasuje do dziecięcej sypialni, pokoju zabaw czy też biura.

Po czwarte: miękkie, piankowe panele akustyczne na ściany

pianka akustycznaNaszą ostatnią propozycją zapewniającą dźwiękoszczelność są miękkie, piankowe panele akustyczne. Ich montaż jest niezwykle prosty. Można przykleić je do ściany specjalnym klejem. Gwarantują odpowiednie wygłuszenie pomieszczenia, co jest istotne nie tylko w studiach nagraniowych, ale również niejednokrotnie domowych pomieszczeniach takich jak pokój dziecka czy biuro. Mogą być kolorowe i dekoracyjne. Można tworzyć z nich wzory, a nawet obrazy.

Jak widać możliwości zapewnienia ciszy w danym pomieszczeniu, a także ograniczenia rozprzestrzeniania się hałasu jest bardzo dużo. Wiele z tych materiałów jest także bardzo praktycznych, gdyż łatwo utrzymać je w czystości.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij