ak wziąć kredyt bez badania zdolności kredytowej

Jak wziąć kredyt bez badania zdolności kredytowej?

Jednym z podstawowych kryteriów branych pod uwagę przez banki, jest posiadana przez kredytobiorcę zdolność kredytowa. Jest to właściwie warunek niezbędny, który trzeba spełnić niezależnie od placówki finansowej, do której się uda. Co w momencie, gdy nie chce się, by nasza zdolność kredytowa była badana, na przykład ze względu na czasowe problemy finansowe? Gdzie szukać?

Jak dostać kredyt?

Otrzymanie kredytu, będzie uzależnione od wielu czynników, a warunki są ustalane indywidualnie dla każdej placówki finansowej. Oczywiście w przypadku banków wygląda to tak, że obowiązują je pewne przepisy, które odgórnie ustalają, na jakich zasadach mogą udzielać kredytów i pożyczek.

Jednym warunków bezwzględnie koniecznych, jest ustalenie zdolności kredytowej osoby ubiegającej się o finansowanie, ponieważ na tej podstawie, bank będzie mógł określić, czy kredytobiorca jest zdolny do oddania zadłużenia w wyznaczonym terminie. Złożenie wniosku to więc nie wszystko – takie informacje jak dochód, rodzaj umowy o pracę, liczba członków rodziny czy nawet wiek, mają duże znaczenie.

Czy da się dostać kredyt bez zdolności kredytowej?

Temat ten jest poruszany wielokrotnie przez osoby, mające pewne kłopoty finansowe, szukające wyjścia z sytuacji. Kredyty bez zdolności analizuje serwis https://gotowka-kredyt.pl, warto jednak nadmienić jedną istotną kwestię, pojęcie to, choć często używane, nie jest poprawne. Produkty kredytowe same w sobie mogą być udzielna wyłącznie przez banki, a te zobowiązane są do sprawdzania wiarygodności finansowej każdego, kto się o nie ubiega. Co za tym idzie, nie można ich uzyskać, nie mając zdolności, albo chcąc, by dana instytucja tego nie sprawdzała. Banki to weryfikują – zawsze.

Inaczej wygląda to w przypadku pozabankowych firm pożyczkowych, gdzie nie zawsze zdolność kredytowa jest brana pod uwagę. Tutaj jednak nie ma mowy o kredytach, jako że takie instytucje nie mogą ich prawnie udzielać. Jedyne oferowane produkty dotyczą więc tutaj pożyczek.

Jak sprawdza się zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa sprawdzana jest na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest przede wszystkim określenie stałych dochodów pożyczkobiorcy, czyli to, ile miesięcznie wpływa na jego konto. To ważne, ponieważ pokazuje, że ma odpowiednie fundusze umożliwiające spłatę zobowiązania. Druga kwestia to wiarygodność finansowa i historia kredytowa. Tutaj najczęściej sprawdzane są bazy danych kredytobiorców typu BIK, BIG czy KRD. Dzięki zawartych w nich informacjach pożyczkodawca może prześledzić działania finansowe klienta i sprawdzić, czy w przeszłości spłacał on zobowiązania terminowo oraz, czy nie posiada on innych, aktualnie niespłaconych kredytów i pożyczek.

Gdzie szukać pożyczek bez sprawdzania zdolności kredytowej?

Najłatwiej będzie szukać oczywiście w internecie. Z łatwością można znaleźć całe mnóstwo stron, na których są zestawione oferty wielu różnych firm pozabankowych. Oczywiście decydując się na takie rozwiązanie, należy jednocześnie bardzo uważać, jako że taka forma zapożyczania zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem.

Wprawdzie możliwe jest otrzymanie pożyczek bez BIK czy KRD, jednak należy zadać sobie proste pytanie – czy będzie nas stać na to, by oddać zobowiązanie w całości w określonym terminie? Należy też pamiętać, że takie pożyczki zazwyczaj nie opiewają na duże sumy i przy okazji mają stosunkowo krótki czas spłaty oraz zdecydowanie wyższe oprocentowanie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij