Jak usunąć taśmę montażową ze ściany

Jak usunąć taśmę montażową ze ściany

Taśma montażowa z pianki zawiera klej po obu stronach cienkiego rdzenia piankowego. Zwykle jest używany do mocowania elementów takich jak zdjęcia w ramkach obrazu. Niektóre odmiany taśmy montażowej są wykonane tylko do użytku na ścianę, na przykład do zawieszania lekkich dzieł sztuki lub tymczasowych haków ściennych. Niektóre są łatwe do usunięcia, dzięki wypustce, która pozwala szybko i łatwo usunąć piankową podkładkę i klej ze ściany. Inne są zaprojektowane tak, aby były trwałe i wymagają starannego oczyszczenia w celu całkowitego usunięcia.

Najlepsza metoda usuwania taśmy montażowej zależy od rodzaju powierzchni, do której przylega, i może wymagać niewielkiej ilości prób i błędów. Oto kilka przydatnych wskazówek, jak usunąć taśmę montażową.

Usuwanie taśmy montażowej ze ścian i drzwi

Usuń uparcie przyklejoną taśmę za pomocą suszarki do włosów. Podłącz suszarkę do najbliższego gniazdka elektrycznego i ustaw ją na średnie lub wysokie ustawienie. Przytrzymaj suszarkę kilka centymetrów od taśmy i dmuchaj na nią gorące powietrze, koncentrując się głównie na krawędziach i rogach. Spowoduje to zmiękczenie kleju. Po kilku minutach odłóż suszarkę na bok i spróbuj uszczypnąć paznokciem jeden z rogów taśmy. Większość taśmy powinna odpaść, jeśli nie, wtedy niekoniecznie używaj suszarki ponownie do całkowitego usunięcia.

Wskazówki:

 • Jeśli masz bardzo krótkie paznokcie lub nie chcesz zrujnować ładnego manicure, użyj zamiast tego małego nożyka.
 • Jeśli nadal masz cienką warstwę pozostałości, możesz polerować powierzchnię za pomocą gąbki do mycia nasączonej ciepłą wodą z mydłem.
 • Unikaj stosowania środków czyszczących na bazie oleju lub samego oleju.
 • Możesz również usunąć taśmę łącząc wodę, ocet i mydło. Zamocz gąbkę w tej miksturze i okrężnymi ruchami usuwaj taśmę.

Usuwanie taśmy montażowej ze szkła

minimalistyczny dodatek do salonuJeśli masz przyklejoną do okna taśmę dwustronną, nie możesz użyć ciepła, ponieważ grozi to pęknięciem szkła. Nie możesz również używać niczego zbyt ściernego, ponieważ w przeciwnym razie istnieje ryzyko zarysowania szkła. Zamiast tego będziesz musiał rozpuścić taśmę za pomocą oleju.

  • Najpierw chwyć paznokciem jeden z rogów zdejmując jak największą ilość taśmy. Możesz również użyć do tego nożyka, ale uważaj, aby nie zarysować szkła.
  • Spryskaj taśmę środkiem do czyszczenia okien.
  • Wetrzyj środek gąbką za pomocą małych, okrągłych ruchów.
  • Jeśli środek do czyszczenia okien nie zadziałał, użyj olej i gąbki do szorowania.
  • Namocz miękką szmatkę alkoholem i wcieraj ją, aż usuniesz wszystkie pozostałości taśmy i oleju.

Usuwanie taśmy montażowej z innych powierzchni

Możesz również użyć suszarki do włosów (patrz: Usuwanie taśmy montażowej ze ścian i drzwi), lecz nie używaj tej metody na zdjęcia.

Wypróbuj zmywacz do lakieru do paznokci na niepomalowanych powierzchniach. Spowoduje to rozpuszczenie kleju na taśmie, co ułatwi jego usunięcie. Alkohol odparowuje i nie pozostawia żadnych pozostałości. Niestety, rozpuści także wszelkie farby i wykończenia, więc może nie być najlepszym produktem do stosowania na powierzchniach plastikowych lub malowanych.

Wystarczy wylać na taśmę lakier do paznokci i pozostawić go na kilka minut, a następnie zdjąć taśmę. Będzie to najskuteczniejsze na tkaniny, ponieważ nie plami. Może to działać na papierze i tekturze, ale może również powodować wyginanie się papieru i marszczenie (jak w przypadku innych płynów). Jeśli używasz zmywacza do paznokci, spróbuj użyć podstawowego, bez dodatków, takich jak witaminy i właściwości wzmacniające. Staraj się także unikać kolorowych zmywaczy do paznokci, ponieważ mogą one zabarwić powierzchnię.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij