Jak dostosować do swoich potrzeb sprzęt do wideokonferencji?

Chcąc maksymalnie wykorzystać możliwości danego sprzętu do wideokonferencji, należy jeszcze przed zakupem konkretnie uszczegółowić własne potrzeby i oczekiwania. Tylko wtedy będziemy w stanie dopasować niektóre nowoczesne funkcje – czasem brzmiące całkiem obco – do konkretnych wymagań z naszej strony. Przedstawiamy więc najistotniejsze czynniki, na które warto zwrócić uwagę jeszcze przed zakupem sprzętu do wideokonferencji.

Określ liczebność osób biorących udział w spotkaniach

Aktualnie na rynku panuje trend finalizowania sprzedaży podczas spotkań w czasie rzeczywistym – choć nie zawsze „twarzą w twarz”. Bywa, że decydenci preferują wygodne meetingi w formie wideokonferencji, co bezpośrednio przekłada się na liczbę spotkań online w ciągu miesiąca. Warto mieć na uwadze ten aspekt podczas wyboru sprzętu do wideokonferencji. Nie ma większego sensu wybierać zestaw przeznaczony dla kilku osób, skoro na przykład ma zamiar z niego korzystać przedsiębiorstwo na wielką skalę.

Wybierz aplikacje, z których chcesz korzystać

Prowadzić wideokonferencje można za pomocą różnych aplikacji. Ich konkretny wybór w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb całej firmy. Aktualnie na rynku można znaleźć mnóstwo aplikacji pozwalających na komunikację poprzez wideorozmowy. Są nimi między innymi Microsoft Teams, Zoom i Skype. Przed zakupem sprawdź, czy dany zestaw urządzeń jest kompatybilny ze wszystkimi Twoimi ulubionymi platformami, aby uniknąć później przykrej niespodzianki.

Zdecyduj o potrzebie posiadania ekranu interaktywnego

Kolejna istotna kwestia to chęć posiadania ekranu interaktywnego. Jego obsługa jest bardzo prosta, ponieważ do tego celu potrzeba tylko dotyku – podobnie jak w przypadku smartfonów. Ponadto ten typ ekranu wyróżnia się wyświetlaniem obrazu w najwyższej jakości, co umożliwia precyzyjne przekazywanie danych.

Uściślij sposoby prezentacji informacji poprzez sprzęt do wideokonferencji

Każda firma może mieć swoją wizję organizacji spotkań internetowych. Niektórzy preferują prezentacje za pomocą tablic, a inni wolą przesyłać pliki. Warto więc również pod tym względem dostosować wybór systemu telekonferencyjnego. Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie funkcji idealnie dostosowanych pod metody, z których zamierzasz korzystać. Jednak nie zapominaj o potrzebach swoich kontrahentów – ich wygoda też jest istotna!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij