Jak dobrać maskę antysmogową?

Początek jesieni i zimy oznacza jedno – znaczący spadek jakości otaczającego powietrza. Wiele miast co roku zmaga się z tym samym problemem: spaliny, sadze, emisje przemysłowe itd. unoszą się i tworzą gęstą chmurę smogu. Cierpią na tym ich mieszkańcy, którzy oddychają zanieczyszczonym powietrzem. Biorąc pod uwagę powyższy kontekst, łatwo jest docenić istotną rolę, jaką może odgrywać odpowiednia maska ​​antysmogowa. Jak ją dobrać, by gwarantowała dobrą ochronę?

Początek jesieni i zimy oznacza jedno – znaczący spadek jakości otaczającego powietrza. Wiele miast co roku zmaga się z tym samym problemem: spaliny, sadze, emisje przemysłowe itd. unoszą się i tworzą gęstą chmurę smogu. Cierpią na tym ich mieszkańcy, którzy oddychają zanieczyszczonym powietrzem. Biorąc pod uwagę powyższy kontekst, łatwo jest docenić istotną rolę, jaką może odgrywać odpowiednia maska ​​antysmogowa. Jak ją dobrać, by gwarantowała dobrą ochronę?

Maseczki antysmogowe na różne zanieczyszczania

Emisje spalin z ruchu pojazdów, uzależnienie od paliw kopalnych i emisje przemysłowe to tylko niektóre z głównych przyczyn złej jakości powietrza w wielu polskich miastach. Idealna maska ​​​​przeciwsmogowa powinna zatem odfiltrować różne zanieczyszczenia np.:

  • zawieszone cząstki stałe (PM 10, PM 2,5 i PM 0,3),
  • szkodliwe związki np. SO2 (dwutlenek siarki), dwutlenek węgla (CO2), O3 (ozon) i NO2 (dwutlenek azotu),
  • aerozole i alergeny.

Tylko wtedy gdy filtr w maseczce jest w stanie zablokować przepływ takich substancji, można mieć pewność, że jest się dobrze chronionym przed smogiem i innymi zanieczyszczeniami. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, z czego jest wykonany i czy można go wymieniać.

Maski antysmogowe Respro posiadają zaawansowane technologie, których użyto do budowy filtra. Na przykład ten wykonany w systemie L-Resistance-Hepa-Type wyłapuje zarówno PM 10 i PM 2,5, jak i drobinki o średnicy mniejszej niż 0,2 mikrona. Natomiast filtry, które wykorzystują aktywne włókna węglowe, skutecznie zatrzymują i zabezpieczają przed wdychaniem nie tylko spalin, ale również wielu innych niebezpiecznych substancji chemicznych zawieszonych w powietrzu.

Maska przeciwsmogowa do zadań specjalnych

Maski antysmogowe warto dobierać także pod kątem tego, w jakich sytuacjach mają być używane. Jeśli na co dzień podczas dojazdów do pracy, wyjść na spacer, zakupy i innych codziennych aktywności, warto wybrać model uniwersalny np. wygodną i lekką maskę Techno od Respro. Na rower, do biegania, jazdy na rolkach i uprawiania innego sportu przyda się maseczka, która zapewni odpowiednią wentylację, odprowadzi nadmiar potu i będzie dobrze trzymała się twarzy. Firma Respro przygotowała także coś specjalnie dla alergików – lekką maskę, której tkanina nie uczula i zapewnia komfort użytkowania w różnych warunkach. Duży wybór maseczek antysmogowych pozwala dopasować ich funkcjonalność oraz wygląd do potrzeb każdego użytkownika.

Właściwy rozmiar maseczki antysmogowej

Żadna maska nie spełni dobrze swojego zadania, jeśli nie będzie odpowiednio dopasowana do użytkownika. Warto upewnić się, że maska ​​​​przeciwsmogowa bezproblemowo przylega do nosa, ust i podbródka. Jest to niezwykle ważne, ponieważ słabe dopasowanie pozwoli szkodliwym zanieczyszczeniom przedostać się do maski, co zniweczy całą dobrą pracę wykonaną przez filtr.

Należy wybierać maski z regulowanymi paskami, aby uniknąć problemów takich jak złe dopasowanie, zsuwanie, przesuwanie itd. Przed zakupem trzeba dobrze wymierzyć obwód szyi, długość od oka do podbródka oraz obwód głowy, by dobrać właściwy rozmiar. W asortymencie marki Respro są dostępne także maseczki antysmogowe w uniwersalnym rozmiarze, które dzięki szerokim możliwościom regulacji mogą być dopasowane do każdego kształtu głowy.

Warto porzucić kompromisy i wybrać maski antysmogowe z certyfikatem

Zwykłe maseczki chirurgiczne generalnie nie nadają się do wielokrotnego użytku i dlatego należy je często wymieniać. Poza tym stopień ochrony, którą dają, jest bardzo niski. Nie warto więc iść w tej kwestii na kompromisy i zamiast przeznaczać pieniądze na kilkadziesiąt maseczek jednorazowych w miesiącu, lepiej zainwestować w maski antysmogowe wielokrotnego użytku. Należy dodatkowo sprawdzić, czy produkt spełnia międzynarodowe standardy produkcji, takie jak środki ochrony osobistej CE i EN 149. Dzięki temu zyskuje się pewność, że maska została zaprojektowana specjalnie do filtrowania zanieczyszczeń nawet bardzo małych rozmiarów.

Zawsze wybieraj maseczki przeciwsmogowe, które dobrze do Ciebie pasują i spełniają rygorystyczne standardy filtracji i jakości, aby zapewnić Ci ochronę zdrowia i dobre samopoczucie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij