Jak dbać o pędzle do makijażu?

Pędzle do makijażu są akcesoriami, po które sięgamy codziennie. Wykorzystujemy je do nakładania kolorowych kosmetyków, konturowania i podkreślania twarzy. Aby jednak dobrze nam służyły, a także były bezpieczne dla naszej skóry, musimy o nie odpowiednio dbać. Według dermatologów i wizażystów powinniśmy je myć i dezynfekować. Te zabiegi mają zapobiec gromadzeniu się bakterii, które mogą prowadzić do wyprysków. Zobacz, jak prawidłowo dbać o pędzle do makijażu?

Jak często należy myć pędzle od makijażu?

Bez względu na to, czy na tagomago.pl/collections/makijaz-akcesoria-pedzle-do-makijazu nabyłaś pędzle do makijażu ze sztucznego, czy naturalnego włosia musisz je regularnie myć! Większość dermatologów zaleca, aby robić to co najmniej raz w tygodniu. Jest to konieczne przede wszystkim w przypadku pędzla, którym aplikujesz podkład, fluid, róż, bronzer czy puder. Rzadziej myć możesz pędzle przeznaczone do nakładania cieni do powiek czy konturowania twarzy -w ich przypadku czyszczenie możesz ograniczyć do 2 razy w miesiącu.

Dlaczego należy myć pędzle do makijażu?

Częste mycie pędzli makijażowych nie tylko pomaga utrzymać czystą skórę. Regularne czyszczenie pomoże również przedłużyć żywotność włosia i zapewnić lepszą aplikację produktu. Wynika to z tego, że włosie pędzla i gąbki są porowate, więc zatrzymują oleje, zanieczyszczenia i bakterie, jeśli twoje pędzle są brudne, aplikacja będzie nierówna, a blendowanie będzie trudne.

Czym czyścić pędzle?

Najlepsza i najdokładniejsza metoda czyszczenia akcesoriów do malowania wymaga tylko wody i delikatnego mydła (zwykłe mydła mogą wysuszać włosie, zwłaszcza jeśli są wykonane z naturalnego włosia) lub płynu do mycia pędzli. Proces czyszczenia zawsze przebiega tak samo – bez względu na to czy chcesz umyć pędzle, czy gąbkę, zastosuj 6 poniższych kroków.

  • Zwilż włosie letnią wodą.
  • Umieść kroplę wybranego środka czyszczącego w czystej dłoni.
  • Delikatnie masuj końcówki włosia w dłoni.
  • Dokładnie wypłucz włosie.
  • Wyciśnij nadmiar wilgoci czystym ręcznikiem.
  • Przywróć główkę szczoteczki do jej pierwotnego kształtu.

Pozostaw pędzel do wyschnięcia tak, aby jego włosie zwisało z krawędzi blatu, co pozwoli mu wyschnąć w odpowiednim kształcie. Nigdy nie pozwól pędzlom wyschnąć na ręczniku — włosie może spleśnieć.

W trakcie mycia pamiętaj, aby podstawa główki szczoteczki (w miejscu połączenia z rączką) była daleko od mydła i wody. Włosie jest przyklejone do podstawy, a woda i detergent mogą spowodować rozpad kleju, jego poluzowanie i wypadnięcie. Unikaj również suszenia pędzli w pionie z włosiem skierowanym do góry — może to spowodować wyciek wody do skuwki (elementu łączącego włosie z rączką), co również poluzuje klej i doprowadzi do utraty włosia.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij