Warhammer 40000 gra bitewna – jak zacząć?

Warhammer 40000 to nic innego jak strategiczna gra bitewna, która przyciąga wiele fanów takiej tematyki. Przeznaczona jest dla dwóch lub więcej graczy, a jej rozbudowane tło sprawia, że rozgrywka jest naprawdę emocjonująca. Jak zacząć przygodę z tą grą?

Rozpocznij od startera

Swoją przygodę z Warhammer 40000, którą możesz zakupić na https://shopgracz.pl/67-warhammer-40000, powinieneś zdecydowanie zacząć od startera. Znajdziesz tam wiele zasad gry przedstawionych w formie papierowej, dwie armie, kości, a także linię ataku. Warto znaleźć swojego kompana do gry, z którym będziesz mógł podzielić koszta zakupu startera. W końcu dwie dostępne armie oznaczają, że bez trudu można zagrać we dwóch.

Zdecyduj czym chcesz grać

Kiedy już poznasz podstawowe zasady, będziesz musiał wybrać, czym chcesz grać. W Warhammer 40000 jest naprawdę sporo ras oraz istot do wybrania. W momencie wybrania postaci, całość znacznie się uprości. Dlaczego? Szkielet swojej armii będziesz już miał ze startera, dlatego teraz będziesz mógł rozpocząć dokupowanie kolejnych produktów.

W co należy się zaopatrzyć? 

Tworzenie armii wiąże się z niemałą inwestycją. Jedną z ważniejszych rzeczy, na jaką będziesz musiał postawić, jest sam Codex armii. Znajdziesz w nim wszelkie statystyki odnośnie do danej jednostki, a także jej umiejętności specjalnych. Oczywiste jest to, że aby być uczciwym w stosunku do twórców gry, należy zakupić tę książka. Wszyscy jednak wiedzą, jak wyglądają realia w dobie internetu, dlatego w sieci znajdziesz masę plików PDF z takimi informacjami.

Co, jeśli chcesz grać na poważnie?

W czasie kupowania nowych wojowników oraz jednostek masz co do tego pełną dowolność. Jeśli jednak chcesz brać udział w zabawie na poważnie, warto udać się do oficjalnego sklepu GW. Znajdziesz tam wiele interesujących produktów i nie tylko. Dowiesz się sporo o punktacji armii, a wiele różnych wydarzeń, które są organizowane co jakiś czas, z pewnością cię zainteresują. Choć miejsc takich nie brakuje, to jedno z lepszych znajduje się w Złotych Tasach w naszej stolicy. W związku z tym, jeśli Warhammer 40000 zainteresuje cię na poważnie, udaj się właśnie tam!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij