Niezwykły koncert wybitnej polskiej wokalistki!

Ania Wyszkoni to jedna z najbardziej charyzmatycznych i rozpoznawalnych wokalistek w Polsce. Ma na swoim koncie wiele płyt oraz duże doświadczenie sceniczne zarówno w solowej karierze jak i z różnymi zespołami. Zdobyła wiele nagród oraz wyróżnień, oraz występowała na dużych festiawalach jak i małych scenach. Koncerty artystki za każdym razem zaskakują publiczność swoją świeżością i nowymi pomysłami, co sprawa, że Anna Wyszkoni to prawdziwa i niezastąpiona gwiazda.

Ania Wyszkoni i jej przygoda z zespołem Łzy

Ania Wyszkoni to wybitna polska piosenkarka z wieloletnim doświadczeniem. Swoją karierę rozpoczęła jako wokalista zespołu Łzy w 1996 roku. Po nagraniu pierwszej płyty „Słońce” zdobyli Grand Prix na festiwalu Gama w Radomiu. Podczas tego wydarzenia Anna Wyszkoni została zauważona przez Elżbietę Skrętkowską, która potem zaprosiła ją do programu „Szansa na Sukces”. W marcu Ania Wyszkoni zwyciężyła w odcinku piosenką „Długość Dźwięku Samotności”. Oprócz tego zdobyła nagrodę najlepszej wokalistki na festiwalu Po-Graj w Opolu, gdzie występowała wraz z zespołem Łzy.

W 2001 Łzy wypuściły album „Długość Dźwięku Samotności”, który odniósł duży sukces ze względu na utwory takie jak „Agnieszka już dawno…” czy „Narcyz się nazywam”. Ta płyta zdobyła status platynowej płyty za sprzedaż w ponad 150 tys. nakładzie. W styczniu 2004 roku Anna Wyszkoni wraz z zespołem Łzy zajęli 2 miejsce z utworem „Julia, tak na imię mam” w Krajowych Eliminacjach do 49 Konkursu Eurowizji co było dużym osiągnięciem na skalę kraju. Ania Wyszkoni w tamtym czasie śpiewała jak nikt inny. Była uznawana za jedną z najlepszych wokalistek w Polsce. W tym samym roku wraz z zespołem wystąpiła na 1 KFPP w Opolu, na którym odebrali nagrodę w kategorii przebój roku za piosenkę „Oczy Szeroko Zamknięte” oraz w kategorii zespół roku.

Anna Wyszkoni jako solistka

W 2009 roku artystka wypuściła swój pierwszy solowy album, który został zatytułowany „Pan i Pani”. Okazał się on wielkim sukcesem, ponieważ zdobył on podwójną platynę. W 2011 roku Anna Wyszkoni otrzymała Superjedynkę podczas festiwalu w Opolu za utwór „Wiem, że jesteś tam”. W 2013 roku wydany został drugi album studyjny Ani Wyszkoni pt. Życie jest w porządku, który był promowany singlem „Zapytaj mnie o to, kochany”. Następnie w 2015 album uzyskał status podwójnie platynowej płyty, co było kolejnym wielkim sukcesem dla artystki.

Ostatnie lata były bardzo płodne dla artystki. Ania Wyszkoni szczerze zaczarowała nas swoją muzyką i wprowadziła ją na zupełnie inne tory nich dotychczas. Reedycja albumu „Jestem tu nowa” 2017 została opublikowana w wersji dwupłytowej i zawierała zbiór akustycznych wykonań utworów artystki z nagrań live. W 2019 wraz z Janem Borusiewiczem powstała po raz kolejny wybitny singiel „Księżyc nad Juratą”. Co ciekawe, Ania w tym samym roku była w polskim składzie jurorskim Konkursu Eurowizji dla dzieci. W tym roku artystka wypuściła płytę kompilacyjną „Nieznośna lekkość hitu” zawierającą wszystkie najsławniejsze piosenki, z okazji 25-lecia jej twórczości.

Ania zawsze była blisko swoich fanów. Tworzy piosenki, które opowiadają historie z jej życia, ale z którymi mogą utożsamiać się również jej słuchacze. To powoduje, że każda kolejna płyta jest bardzo otwarcie i ciepło przyjmowana przez jej fanów, a każdy koncert jest niesamowitym artystycznym przedsięwzięciem pełnym wielu skrajnych emocji. Ania Wyszkoni to bardzo wrażliwa, sentymentalna artystka, pełna pasji i miłości do muzyki, która dzięki swojemu doświadczeniu jest bardzo pewna siebie zarówno na scenie jak i podczas występów telewizyjnych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij