Jesteś początkowym tatuażystą? Ten sprzęt i akcesoria musisz mieć!

Jesteś początkowym tatuażystą? Ten sprzęt i akcesoria musisz mieć!

Bycie tatuażystą wymaga prawdziwego talentu. Tutaj nie wystarczy ukończenie szkoły czy kursu. Trzeba mieć realne umiejętności, które jednak zdobywa się poprzez doświadczenie. Jednocześnie trzeba także dysponować odpowiednim sprzętem oraz akcesoriami. Dziś podpowiemy Wam jaki sprzęt i akcesoria trzeba mieć, gdy dopiero uczycie się tego zawodu.

Dobra maszynka to podstawa

Nim będziecie mogli nazwać się profesjonalnym tatuażystą musi upłynąć nieco czasu. Pewne jest to, że musicie nauczyć się fachu. Ale aby to zrobić, potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Na początek należy wybrać dobrą maszynkę do tatuowania. Przypominamy, że na sprzęcie nie można oszczędzać, czyli lepiej zapłacić więcej i zyskać sprzęt najwyższej jakości, niż potem żałować, że zmarnowało się pieniądze. Wyróżniamy kilka rodzajów maszynek. Czas się im przyjrzeć. Najtańszą jest maszynka cewkowa. Jest ona stosunkowo tania, ale niestety też ciężka. Po jednej sesji możecie zmagać się z bólem ręki. Trudno ją utrzymać przez dłuższy czas. Zatem będziecie potrzebować więcej przerw. Cewkowa maszynka może mieć od 8 do 16 zwojów. Pamiętajcie jednak, że duża ilość zwojów nie zawsze oznacza dużą moc urządzenia. Alternatywą są maszynki obrotowe, które są droższe, ale też lżejsze i zapewniają większą efektywność w pracy, ale najczęściej wykorzystuje się je do konturowania czy cieniowania. Można w nich też regulować napięcie. Pracują stosunkowo cicho. Najbardziej profesjonalne są maszynki pneumatyczne, które działają za pomocą sprężarki. Jednocześnie są też najdroższe. Ale też najlżejsze. Bardzo dobrze leżą w ręce i nie powodują dyskomfortu nawet po wielu godzinach tatuowania.

Rodzaje igieł tatuatorskich – czas je poznać

Nie tylko wybór maszynki do tatuażu ma znaczenie, ale ważne są też igły. A te dostępne są w wielu wariantach. Czas więc poznać najpopularniejsze rodzaje igieł tatuatorskich. Przy czym pamiętajcie, że nie można na nich oszczędzać i zawsze należy wybierać takie z pewnego źródła. Za najbardziej uniwersalne można uznać igły Round Shader, za pomocą których można cieniować, ale też robić wypełnienia. Z kolei igły Round Liner są przeznaczone do tatuowania konturów, linii. Musicie jeszcze wiedzieć, że znaczenia w procesie tatuowania ma nawet ułożenie. Otóż igły ułożone są w stożek, dzięki czemu więcej tuszu dostaje się w jedno miejsce.

tatuażysta

Jakie igły jeszcze wybrać?

Cieńsze linie można uzyskać, gdy igły ułożone są na wprost. Igła do tatuażu Magnum zlutowana jest na płasko. Za jej pomocą wtłacza się kolor, ale też cieniuje. Tego typu rodzaj sprawdzi się tylko do maszynki o większej mocy. Ciekawym wyborem, ale i must have są igły Round Magnum, które są zlutowane w dwóch rzędach na płasko. Służą one to wykonania wyrazistych krawędzi i intensywnych wypełnień. Sprawdzą się przy tworzeniu kontrastów czy mniej intensywnych przejść. W kolekcji muszą się znaleźć igły Flat. Sprawdzą się zarówno podczas cieniowania, jak i robienia konturów. Są niezwykle precyzyjne, ale też bardzo ostre i łatwo nimi zaciąć skórę. Igły modułowe i bardzo precyzyjne to kartridże. Wykonane są z najwyższej jakości stali chirurgiczne, ale i tworzywa sztucznego, które jest też wykorzystywane w medycynie. Występują one w typie Round oraz Magnum.

Jaki tusz wybrać?

Na wyposażeniu musicie posiadać nie tylko jeden kolor tuszu czarnego, lecz również inne kolory. Coraz większą popularnością cieszą się kolorowe tatuaże. Ale też sama jakość tuszu ma znaczenie i to nie tylko na efekt pracy, ale też na bezpieczeństwo. Nie można kupować tanich, chińskich tuszy, które mogą podrażniać skórę, ale w swoim składzie mają też niebezpieczne związki. Najlepiej sprawdzą się tusze amerykańskie, które muszą przechodzić najbardziej restrykcyjne normy jakościowe oraz bezpieczeństwa. Oczywiście sprzęt to jedno, ale ważne są też realne umiejętność. Dlatego trzeba ćwiczyć i ćwiczyć, a także się dokształcać. Tatuażystów jest dużo, ale prawdziwych artystów już nie. Trzeba więc brać udział w szkoleniach i kursach, a także inwestować w najlepszej jakości sprzęt.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij