Jak znaleźć najlepszy rower dla dziecka Krótki poradnik dla zaradnych rodziców

Jak znaleźć najlepszy rower dla dziecka? Krótki poradnik dla zaradnych rodziców

Wraz z dniem, gdy dziecko wyraża chęć dostania swojego nowego roweru, możecie być więcej niż pewni, że ta prośba będzie się ciągle powtarzać, aż ustąpicie. Zazwyczaj, gdy zbliża się czas, że dziecko porzuca rowerek 3 kołowy i chce jeździć już na klasycznym jednośladzie, rodzice są przerażeni, wszak to znak, że powolutku ich maluszek zmienia się już w bardziej samodzielne dziecko. Jak wiadomo dla rodziców najważniejsze jest i powinno być bezpieczeństwo swojej pociechy, dlatego też w dzisiejszym poradniku doradzimy Wam, jak znaleźć najlepszy model.

Pierwszy dylemat: nowy czy używany?

Bądźmy szczerzy, lubimy zaoszczędzić, ale jak wiadomo na bezpieczeństwa absolutnie nie można oszczędzać. Zatem, gdy pojawia się dylemat czy lepiej kupić rower używany czy nowy, to odpowiedź powinna być oczywista. Oczywiście, że nowy, gdyż zwyczajnie mamy wtedy gwarancję, ale jednocześnie możemy sprawdzić dokładnie parametry techniczne, ale i atesty. Musicie także pamiętać, że kupując model używany niejako kupujecie kota w worku (choć osobiście nie lubimy tego porównania, jest nader trafne), gdyż zasadniczo nie wiecie czy rama nie była uszkodzona, ale również bardzo szybko może się okazać, że ta okazja, która zakupiliście wymaga naprawy. Może dojść do tego, że po naprawach rower będzie Was kosztował zdecydowanie więcej niż gdybyście zakupili nowy model. A więc warto tutaj hołdować zasadzie: „new is always better”.

Dylemat drugi: cena ma czy nie ma znaczenie?

W idealnym świecie wszystkich byłoby na wszystko stać, ale jak wiecie tak nie jest i często może się okazać, że zakup roweru dla dziecka potrafi znacznie nadszarpnąć budżet. Otóż rowery mogą być naprawdę drogie, ale czasami lepiej wydać więcej niż zbyt mało. Oczywiście musicie pamiętać, że cena ma znaczenie, ale ważne jest także miejsce, gdzie kupujecie ten jednoślad. Nie polecamy Wam zakupów w centrum handlowym, gdyż niestety jakość oferowanych produktów znacząco odbiega od normy. Podobnie jak nie powinno się kupować opon samochodowych w supermarkecie, tak samo jest z rowerem. Niby to proste, a jednak wielu rodziców woli iść na łatwiznę. Kupno roweru dla dziecka w Warszawie czy innym mieście w Polsce nie jest trudne wszak jest naprawdę sporo sklepów oferujących te produkty.

Dylemat trzeci: kto wybiera?

Kolejnym dylematem, przed którym stają rodzice to ten, kto powinien wybrać rower. Oni, dziecko czy sprzedawca. Tutaj zdania są podzielone. Otóż sprzedawca może Wam doradzić, wszak wybór rowerów dziecięcych jest ogromny, ale Wasze zdanie jest najważniejsze pod warunkiem, że macie o tym jakiekolwiek pojęcie. Z kolei również dziecko powinno mieć co nieco do powiedzenia. Warto pozwolić mu wybrać rower, ale pod kątem estetyki, nawet jeżeli uważacie, że inny rower jest ładniejszy, to nadal tutaj liczy się bądź powinno liczyć się zdanie Waszej pociechy. Tym bardziej, że jeżeli samodzielnie wybierze rower pod katem estetyki, istnieje duża szansa, że będzie swój jednoślad szanował, a jak zapewne wiecie, dzieci szybko się nudzą…

Dylemat czwarty: jaka rama jest najlepsza?

O tym, że parametry techniczne powinny być jak najlepsze wiecie, ale jak poznać czy są tak dobre, jak tego oczekujecie. Dużo na ten temat „powie” Wam rama. Ogólnie jeżeli jest wykonana z dobrej jakości materiałów, to istnieje szansa i to całkiem duża, że producent zadbał także o inne części, ale jednocześnie trzeba zdawać sobie sprawę, że wtedy rower będzie droży. Do wyboru jest rama ze stali. Jest ona ciężka, ale stosunkowo dobrze tłumi drgania podczas jazdy. W razie uszkodzenia można także bez problemu ją naprawić. Można także wybrać modele z aluminium, które jest lżejsze, a przy tym sztywne, przez co niestety nie tłumi już tak dobrze nierówności. Najdroższa jest rama wykonana z karbonu, ale ten materiał ma sporo zalet. Jest on stosunkowo lekki, a przy tym naprawdę dobrze tłumi drgania, a więc sprawdzi się nawet na bardzo nierównej drodze. Jest on także odporny na uszkodzenia, ale jeżeli już do nich dojdzie, to niestety naprawa jest bardzo trudna.

Jeżeli szukacie najlepszego roweru dla swojej pociechy, to koniecznie skorzystajcie z naszego tekstu. Podjęcie właściwej decyzji będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij