Jak dzięki medycynie estetycznej odżywić włosy i sprawić, że nie będą tak wypadać?

Włosy pozwalają nam poczuć się pewnymi siebie, ale często są też przyczyną naszych kompleksów szczególnie, gdy są słabe, zniszczone i jeszcze wypadają. Dlatego należy podjąć odpowiednie działania, dzięki którym można je odżywić. Tutaj pomocna jest medycyna estetyczna. Poznajcie więc najlepsze efekty.

S.O.S – na ratunek włosom, czyli mezoterapia skóry głowy

Gdy włosy są słabe, ale i zniszczone i pomimo stosowania dobrych kosmetyków ich stan nie jest lepszy, to czas na wykorzystanie medycyny estetycznej, która nie skupia się na wypełnianiu zmarszczek. Bardzo dobrym zabiegiem jest mezoterapia skóry głowy. Warto wiedzieć na jej temat więcej. Przede wszystkim często uznaje się ją za ostatnią deskę ratunki, gdy wszystko inne zawodzi i rzeczywiście jej skuteczność jest olbrzymia. Mezoterapia skóry głowy nie tylko hamuje wypadanie włosów, ale i przyspiesza wzrost nowych. Regeneruje i odbudowuje, a przy tym wzmacnia całą strukturę włosa. Jest zdecydowanie skuteczniejsza niż nawet profesjonalne kosmetyki, bo doprowadzana jest w głąb skóry, gdyż przenika przez barierę naskórka. Kolejną zaletą jest to, że pobudza ona syntezę kolagenu. Najlepsze efekty przynosi mezoterapia z użyciem osocza bogatopłytkowgo, co wpisuje się w zabieg autologiczny. Wszystkie substancje, które odżywiają, ale i wzmacniają są dobierane pod konkretnego pacjenta. Wiele osób obawia się, że tak skuteczny zabieg pewnie boli. Otóż nie, bo wywołuje nieco nieprzyjemny efekt, ale szybko można się przyzwyczaić.

Innowacja na wypadanie włosów

Niestety coraz więcej osób, w tym także kobiet, zmaga się z łysieniem o podłoży androgenowym. Nieraz farmakologia czy zastrzyki witaminowe nie są skuteczne. Ciekawą alternatywą dla nich, która notabene daje świetne efekty jest zabieg Regenera Activa. Zwalcza on łysienie, ale też zmniejsza ryzyko nawrotu. Przy tym zabiegu wykorzystuje się przeszczep komórek, który regeneruje tkankę. Dzięki zastosowaniu autologicznego przeszczepu komórek efekty są tak dobre, ale i zabieg jest bezpieczny, a do tego szybki. Składa się on z 3 etapów. Na samym początku pobiera się wycinek skóry, następnie z tego kawałka lekarz izoluje komórki progenitorowe, macierzyste i czynniki wzrostu. Tak powstała zawiesina zostaje podana metodą mezoterapii. Dzięki niej uzyskuje się odrastanie włosów, ale i regenerację. Zabieg można powtarzać najwcześniej po 2-3 latach, co ma zapobiegać dalszej utracie włosów.

Szybka i skuteczna metoda wykorzystująca światło LED

Warto zauważyć, że medycyna estetyczna pomaga w wielu problemach, ale nie tylko związanymi ze zmarszczkami, lecz także z włosami. Niestety wiele reklamowanych kosmetyków nie wykazuje żadnej skuteczności, co oznacza, że należy podjąć bardziej radykalne kroki. Dobrym wyborem jest zabieg medycyny estetycznej, który wykorzystuje światło LED. Naświetlanie jest bardzo szybkim, ale też bezbolesnym zabiegiem. W żadnym wypadku nie jest on innowacyjny czy bolesny. Wykorzystanie naświetlania światłem LED stymuluje proces regeneracji skóry głowy nie naruszając przy tym struktur skóry słowy. Sposób pobudzania komórek skóry jest więc w pełni naturalny.

Peptydowa Terapia Włosów – zapobiega wypadaniu i przyspiesza ich odrastanie

Peptydowa terapia włosów zapobiega wypadaniu, ale i przyspiesza odrastanie. Jest tak skuteczna dzięki zastosowaniu specjalnych składników takich jak np. dekapeptyd-10 czy 18, oktapeptyd-11 oraz 54. Zwiększają one ukrwienie skóry i pobudzają wzrost nowych włosów dzięki stymulacji mieszków włosowych, ale i zapobiegają wypadaniu na skutek np. testosteronu. Efekt jest jeszcze większy za sprawą zastosowania kwasu hialuronowego, który nie uwalnia się powoli i pozwala na dłuższe utrzymanie efektu. Najlepiej wykonać cztery zabiegi w odstępie co dwa tygodnie. Zabieg warto jeszcze powtórzyć co pół rok, co jeszcze bardziej wzmocni efekt. Jeżeli zastanawiacie się, czy jest bolesny, to większość pacjentów opisuje go jako nieprzyjemny, ale też niebolesny.

Kosmetyki czy nawet najlepsze babcine maski nie są tak skuteczne jak medycyna estetyczna. Zatem jeżeli zmagacie się z wypadaniem włosów czy łysieniem, to warto na nią postawić. Każdy z przedstawionych przez nas zabiegów poprzedza konsultacja lekarska.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij