Impregnacja drewna a polecane produkty

Naturalne drewno trzeba odpowiednio zabezpieczyć przed różnorodnymi warunkami atmosferycznymi, uszkodzeniami mechanicznymi, a nawet czynnikami biologicznymi. Na szczególną ochronę zasługują przede wszystkim elementy dekoracyjne np. w ogrodach. Warto wiedzieć jakie środki będą najlepsze do impregnacji drewna.

Impregnaty do drewna

Impregnaty do drewna stanowią środek chemiczny, który wchłania się w strukturę surowego drewna. Obecnie na rynku jest na tyle szeroki wybór, że można kupić również produkt wzbogacony dodatkowo o pigmenty, których zadaniem jest wzbogacenie drewna danym kolorem.

Oleje do drewna – zalety i wady

Oleje do drewna posiadają pewne wady, a także zalety. Jedną z ich korzyści jest to, że drewno będzie naturalnie wyglądać po wykonanym procesie. Zabezpieczenie drewna nie jest drogie, a co istotne – można je samodzielnie wykonać. Kolejną zaletą są naturalne składniki w wielu produktach. Dzięki temu ta metoda jest nie tylko ekologiczna, ale również bezpieczna zwłaszcza dla alergików albo dzieci. Dodatkowo preparat wnika głęboko wewnątrz struktury malowanej deski, więc oleje do drewna nie utrzymują się wyłącznie na powierzchni. To sprawia, że będzie ono nawilżone i nie będzie narażone na pęknięcia. Niezwykle istotne jest też to, iż napuszczenie drewna wybranym olejem nie spowoduje zatkania porów. Oleje do drewna świetnie sprawdzają się w miejscach, które są narażone na większą wilgotność powietrza.

Olejowanie drewna w przeciwieństwie do zalet, posiada wyłącznie kilka wad, spośród których można wskazać na konieczność wykonywania odświeżających zabiegów, ale w odstępie nawet kilku lat.

Impregnacja drewna a polecane produkty

Impregnaty koloryzujące Imprachon

Impregnaty koloryzujące Imprachon są produkowane na bazie żywic alkilowych. Świetnie nadają się one do ochrony drewna znajdującego się na zewnątrz. Dzięki nim jest ono odporne na panujące tam warunki. Zadaniem zmodyfikowanych żywic alkilowych jest głębokie zabezpieczenie drewna. Ten preparat można również wykorzystać w formie impregnatu wypełniającego – jako podkładowa warstwa.

Impreganty koloryzujące marki Imprachon chronią drewno aż do 6 lat. Te produkty nie łuszczą się i są łatwe w aplikacji. Gwarantują one także wysoką przyczepność do drewna, jak również elastyczność oraz trwałość malowanej powłoki. Ponadto zapewniają one niezwykle wysoką ochronę przed ewentualną biodegradacją.

Oleje impregnujące Ecoleum

Oleje impregnujące Ecoleum to kolejna propozycja dotycząca ochrony drewna zewnętrznego. Opracowane są one na bazie naturalnego oleju lnianego wraz z dużą zawartością stałych substancji. Sprawdzono, iż wystarczy już tylko jedna warstwa, aby w efektywny sposób móc zabezpieczyć drewno przed negatywnymi czynnikami panującymi na zewnątrz. Substancje stałe zawierają bowiem 90% co przekłada się na to, że jedna warstwa produktu odpowiada aż trzem warstwom zwykłych impregnatów. Te oleje impregnujące marki Ecoleum są przeznaczone przede wszystkim do ochrony nieszlifowanego drewna albo też drewnianych gontów. Produkty bardzo łatwo aplikuje się. Posiadają one przyjemny zapach oleju lnianego. Opisywane produkty zapewniają dwukrotnie większą wydajność w porównaniu do tradycyjnych produktów tego typu. Bardzo ważne jest też to, iż są one przyjazne dla otaczającego nas środowiska.

Impregnaty techniczne Koopmans

Impregnaty techniczne Kooopmans są bezbarwnymi i wodorozcieńczalnymi koncentratami przeznaczonymi do skutecznej ochrony drewna. Można je zastosować zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Zastosowanie tego gruntu gwarantuje większą wydajność wykorzystywanego oleju. Metody aplikacji tych impregnatów są różne – można wskazać na: malowanie, natrysk albo impregnację zanurzeniową.

Po więcej informacji zapraszamy do sklepu naszego Partnera:
Timber Market – Impregnaty Techniczne Koopmans

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij