Czym powinien wyróżniać się wygodny fotel ogrodowy na taras? Podnóżek, regulowane oparcie, co jeszcze?

Lato jest najlepszym okresem wypoczynkowym. Jedni planują podróże do innych krajów, a jeszcze inni planują wypocząć w swoim naturalnym ogródku. Jednakże niektórzy zastanawiają się nad zakupem specjalnego fotela ogrodowego, bo stwierdzili, że czegoś im brakuje. W niniejszym artykule skupimy się na specjalnych fotelach ogrodowych i ich zastosowaniach w praktyce. Wyróżnimy poszczególne warianty takich krzeseł ogrodowych, by dopasować konkretny model do odpowiedniego gustu.

Jakie są rodzaje foteli ogrodowych?

Nie wiesz jaki fotel ogrodowy jest odpowiedni do twojego ogródka? Żaden problem! Fotel ogrodowy na taras może występować w różnych wariantach, dzięki czemu dopasujesz go do każdej aranżacji. Wyróżniamy między innymi fotele ogrodowe proste, czyli takie, które posiadają zwykłe nogi o nieskomplikowanych kształtach. Modele te często sprzedawane są także z czterema standardowymi nogami, lub w wersji nowoczesnej – nie posiadają nóżek tzw. pufy. Pufy stały się najpopularniejszym fotelem ogrodowym, ponieważ pod siedzeniem znajduje się specjalny schowek, w którym można przechowywać potrzebne nam drobiazgi. Kolejnym wariantem są fotele ogrodowe leżące tzw. leżaki. Fotele te mają możliwość regulowania oparcia i i siedzenia tak, aby można było poziomo rozłożyć fotel ogrodowy. Ostatnim proponowanym przez nas wariantem krzeseł ogrodowych są fotele wiszące. Charakteryzują się tym, że posiadają jeden stabilny trzon na którym umocowane jest siedzenie w kształcie kokonu. Fotele te stały się innowacją w aranżacji ogrodów i cieszą się wysoką popularnością. Oprócz wymienionych wyżej wariantów istnieją jeszcze zwykłe krzesła ogrodowe tzw. krzesła rattanowe. Polecane są szczególnie tym osobom, które cenią w sobie minimalizm.

Co jeszcze powinien posiadać fotel ogrodowy na taras?

Każdy fotel ogrodowy na taras oprócz specjalnego oparcia zapewniający komfort przy siedzeniu powinien zawierać jeszcze odpowiednią poduszkę do siedzenia. Dzięki takiej poduszce odczuwamy wygodę podczas siedzenia, a także służy ona jako element dekoracyjny. Kolejnym dodatkiem do fotelu ogrodowego są specjalne podstawki pod nogi. Głównie dotyczy to krzeseł ogrodowych prostych o których pisaliśmy. Dobrze by było, aby podstawka była z takiego samego kompletu co fotel ogrodowy, aby estetyka szła razem w parze. Jeśli planujemy zakupić krzesła ogrodowe dla gości, to nie może zabraknąć stoliczka ogrodowego. Stoliczek taki można zaopatrzyć w hartowaną szybę, aby postawione przedmioty stały stabilnie. Niektóre fotele ogrodowe na taras posiadają specjalne oparcie z możliwością regulacji, dzięki temu możesz dostosować oparcie do twoich potrzeb. Co jeszcze powinien posiadać fotel ogrodowy? Jeśli chcemy czuć komfort podczas siedzenia, fotel powinien posiadać podłokietniki. Są one ważnym elementem każdego krzesła ogrodowego na taras, jeżeli chcemy zdrowo wypocząć na świeżym powietrzu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij