tatuaże szczecin

Czy tatuaż to dobry prezent na 18-ste urodziny? Rozważamy „za” i „przeciw”

18-ste urodziny to ważny dzień w życiu młodego człowieka, ale ten dzień zazwyczaj przeraża rodziców, wszak nie zawsze ich dziecko choć dorosłe jest odpowiedzialne. Wielu opiekunów boi się, że ich pociecha będzie podejmować niezbyt dobre decyzje, bo w końcu już nie można jej zabronić. Niektórzy rodzice stosowali jeszcze hasło „dopóki mieszkasz z nami, to robisz to co my Ci każemy”, ale współcześni 18-latkowie już raczej kierują się zasadą że skoro są pełnoletni, to sami podejmują decyzje, choć nadal biorą pieniądze od rodziców. Co warto podarować na takie urodziny? Wielu młodych osób pragnie wtedy wykonać pierwszy tatuaż, ale czy jest to dobry pomysł na prezent? Rozważamy „za” i „przeciw”.

Czy dorosłe dziecko zawsze podejmuje dobre decyzje?

 

Cóż, odpowiedź na to pytanie jest prosta i brzmi: jasne, że nie! Ale kto z nas może powiedzieć, że zawsze podejmuje dobre decyzje i nigdy się nie myli. Zasadniczo każdy z nas uczy się na własnych błędach i nie można narzucać dorosłemu człowiekowi swojego zdania. Owszem rodzice powinni chronić swoje dzieci, nawet jeżeli są dorosłe, ale nie mogą im czegoś zabraniać, bo to ich życie i ich decyzje i także oni będą ponosić ich konsekwencje. Stąd jeżeli pojawia się temat tatuażu i zawsze mówiliście „nie, bo jesteś niepełnoletni”, to teraz argument ten nie ma racji bytu i tak naprawdę nie macie żadnego prawa zabraniać, co najwyżej możecie tylko pomóc mu nie popełnić błędu.

Voucher na tatuaż – to dobry prezent tatuaże szczecin

Z nastolatkami, co oznacza nawet 18-latków jest tak, że często zmieniają zdanie, ale i tak jak wbiją sobie coś do głowy to ciężko, aby zmienili decyzję, a do tego im więcej im czegoś zabraniacie, tym częściej oni się upierają. A gdy kończą magiczne 18 lat to już nie muszą słuchać Waszych zakazów. Oczywiście możecie wybrać opcję szantażu finansowego czy manipulacji, ale to dobrze o Was nie świadczy, choć może się okazać, że i tak dorosły, młody człowiek będzie mieć tatuaż, tyle, że zostanie on wykonany u amatora, a nie profesjonalisty. Zatem dla jego zdrowia i Waszego spokoju możecie zakupić voucher do profesjonalnego salonu tatuażu. Dzięki temu macie pewność, że dziara będzie wykonana dobrze, ale też z zachowaniem najwyższych reżimów higienicznych. Swoją drogą Wasze dziecko nie przyjdzie z wytatuowanym ptaszkiem Tweety czy czymś gorszym, bo zawsze może liczyć też na dobre doradztwo. Zatem pamiętajcie, że na pewnych rzeczach nie można oszczędzać, a do nich zaliczają się tatuaże. W Szczecinie mieści się salon Sky Tattoo, w którym pracują najlepsi profesjonaliści i tam warto się udać.

 

Niepedagogiczne wychowanie – częsty problem wielu rodzin

 

Rodzice mogą zabraniać, ale dzieci mogą się buntować. Ale gdy kończą 18 rok życia stają się osobami dorosłymi, zatem zyskują szereg praw i wtedy już ich dorosłość musicie zaakceptować. Niestety wielu opiekunów za wszelką cenę nadal chce sterować swoimi dorosłymi dziećmi z pozoru dla ich dobra, ale tak naprawdę jest to tylko manipulacja, aby zachować kontrolę. A tak nie może być. Wy jako rodzice musicie chronić dzieci, ale ochrona ma granice i nie możecie im zabraniać czy to tatuaży czy piercingu, bo choć Wam się może nie podobać, to im może, a zdanie dorosłych dzieci jest ważniejsze. Nie należy też stosować karty szantażu, zabraniać, czy straszyć zabraniem kieszonkowego. Zdecydowanie lepiej porozmawiać i jeżeli nastolatek nadal chce mieć tatuaż, to lepiej aby wykonał go w profesjonalnym salonie, a nie u kolegi, który o tatuowaniu nie ma pojęcia, bo dopiero się uczy.

Tak czy nie, czyli za i przeciw

Tatuaż jako prezent jest świetnym wyborem dla każdego 18-latka, który rzeczywiście marzy o dziarze. Ale należy go zakupić tylko wtedy, gdy wyraża taką ochotę. Nie można natomiast tego robić jeżeli sam nie jest pewien i jeszcze się waha. Oczywiście decyzja o tatuażu powinna być przemyślana, zatem najlepiej już kilka miesięcy przed urodzinami porozmawiać z dzieckiem o takiej opcji i jeżeli przez kilka miesięcy nie zmieni zdania, to wtedy zakup vouchera gwarantuje udany prezent.

Rodzice są po to, aby chronić swoje dzieci. Ale mając dorosłe dzieci trzeba pamiętać, że możecie już tylko doradzać, bo decyzje podejmują same. Co ważne, szczera rozmowa często przynosi lepsze efekty niż manipulacja czy zabranianie, bo wtedy co najwyżej utrwalicie w swoim dziecku niepewność

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij