Czy perfekcyjne ciało istnieje Poznaj prawdę i wylecz się z kompleksów

Czy perfekcyjne ciało istnieje? Poznaj prawdę i wylecz się z kompleksów

Z czasopism i z sieci ciągle bombardują nas zdjęcia perfekcyjnych kobiet i mężczyzn. Są oni idealni. Ich ciała są fenomenalne, a twarz piękna. Ale czy to jest prawda? Oczywiście, że nie, wszak nie ma ludzi perfekcyjnych czy idealnych. Są natomiast filtry, Photoshop czy też operacje plastyczne, które mają ukryć kompleksy. Ale czy to ma sens?

Instagram kontra rzeczywistość

bikini na plażęBądźmy szczerzy, osoby lansujące się na portalach społecznościowych muszą mieć kompleksy, jeżeli ciągle pokazują obrobione zdjęcia. Zamiast pokazać siebie kreują swój wizerunek, który nijak ma się do prawdy. Co jest tego powodem? Oczywiście pieniądze i próżność. Żaden normalny człowiek nie ma potrzeby żeby pokazywać się i robić wciąż nowe zdjęcia. Zwróćcie uwagę na taki schemat działania. Otóż w sieci ukazuje się niekorzystne zdjęcie jakiejś gwiazdki, które pokazuje, jak rzeczywiście się prezentuje, następnie wkracza zespół PR, który na danej stornie internetowej wykupuje artykuły, które mają poprawić nadszarpnięty wizerunek. Do artykułu dołączone są zdjęcia rzekomo zrobione przez paparazzi, a tak naprawdę są maksymalnie obrobione, tylko po to, aby jacyś ludzie uwierzyli, że wizerunek, który dana celebrytka lansuje w mediach jest prawdziwy. Instagram kontra rzeczywistość to dwie różne rzeczy i nie mają ze sobą nic wspólnego. Są niczym fałsz i prawda.

Gdy chcesz być idealną…

Dążenie do ideału nie ma sensu, bo ideały nie istnieją. Owszem trzeba się starać, ale należy także mieć świadomość, że nigdy nie osiągnie się perfekcji. Zdecydowanie lepiej stawiać na akceptację siebie. Warto jednak dążyć do najlepszej wersji siebie, ale nie poprzez operacje plastyczne czy Photoshopa. Jeżeli narzekacie na zbędne kilogramy, to nie wierzcie w diety cud czy to co sprzedają Wam trenerki personalne, które co najwyżej ukończyły kurs. Proponowane diety mogą co najwyżej zaszkodzić, a nie pomóc. Należy udać się przede wszystkim do dietetyka, który ma wiedzę i ułoży Wam dietę dopasowaną do „Waszych” potrzeb. Pamiętajcie, że głodówki nie są dobrym wyborem, dieta to styl życia i sposób odżywiania się. Zatem trzeba jeść, jednak jedzenie musi być zdrowe, a posiłki lekkostrawne.

Nie zatrać się w fikcji

Nie wierzcie, że jeżeli ktoś do tej pory miał 80 cm w pasie, raptem będzie mieć 58 cm. Otóż to, że zrzucicie nadprogramowe kilogramy nie oznacza, że będziecie mieć talię osy. Owszem Wasz brzuch będzie płaski, ale to czy wasze wcięcie w pasie będzie widoczne zależy od budowy Waszego szkieletu. Należy zdawać sobie sprawę, że jeżeli chcecie nosić rozmiar XXS, to nie macie co liczyć, że Wasz biust nadal będzie obfity, wszak składa się on w znacznej części z tkanki tłuszczowej, ponadto na jego wielkość mają także wpływ uwarunkowanie genetyczne. A więc jeżeli Wasza mama, siostry czy babcie mają rozmiar A, to absolutnie nie możecie się spodziewać dużego C. Pamiętajcie, aby nie sugerować się zdjęciami wrzucanymi do sieci, bo nie są prawdziwe. Nie można się zatracić w fikcji, bo nie ma perfekcyjnych osób, ani też perfekcyjnego ciała i o tym zawsze trzeba pamiętać.

Zrób coś dobrego dla siebie

śliczna kobietaDążenie do perfekcjonizmu i naśladowanie innych może się dla Was zakończyć kompleksami albo też zaburzeniami odżywiania. Dlatego też powinniście pamiętać, że zdrowsze odżywianie, czy uprawianie sportu to kwestie, które podejmujecie dla siebie samych i dla swojego zdrowia, a nie tylko po to, aby zrobić sobie dobre zdjęcie. Jeżeli uważacie, że Wasze ciało jest obwisłe, to idźcie na siłownie i poproście profesjonalistę o pomoc. Z kolei jeżeli narzekacie na boczki, to koniecznie idźcie do dietetyka, a nie odchudzajcie się na własną rękę bądź korzystając z celebryckiej diety cud. Ponadto nie można odmienić rysów twarzy korzystając z diety. Do tego celu służy medycyna estetyczna czy też chirurgia plastyczna, ale ich Wam nie polecamy. Polecamy natomiast zadbanie o siebie – dla siebie.

Nie ma ludzi idealnych i nie będzie. Są tylko coraz bardziej obrobione zdjęcia, które mają idealność kreować. Ale to nie realne życie, to tylko fikcja. Dlatego, nim dorobicie się kompleksów, pamiętajcie, że nikt nie jest perfekcyjny. Oczywiście nie oznacza to, że nie można się starać, ale starajcie się o lepsze ciało dla siebie i swojego zdrowia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij