Co oglądać podczas wieczoru we dwoje? 5 romantycznych filmów na randkę

Randkę można zorganizować na wiele różnych sposobów, a pewnym wstępem do dalszych miłych chwil może być wspólne obejrzenie romantycznego filmu. Można byłoby ich wymienić wiele, jednak w tym artykule skupimy się na 5 najpopularniejszych tytułach.

Jak zaplanować randkę?

Randka z ukochaną osobą najczęściej jest zdarzeniem, które bardzo dokładnie się planuje. Choć możliwości mamy wiele, jedną z popularniejszych jest wspólne oglądanie filmów, co często łączy się też z innymi atrakcjami, jak kolacja czy wspólne chwile sam na sam. Jeżeli chcemy stworzyć wyjątkowy klimat poprzez film, idealnie będą się do tego nadawać tytuły z gatunku romansów. Nie ma niczego piękniejszego niż historia miłości, która jest w stanie poruszyć nie tylko panie, ale i panów. Jakie są najbardziej wzruszające filmy, które warto zobaczyć we dwoje (mangopress.pl), wymienia między innymi ten artykuł. Interesujących tytułów jest jednak znacznie więcej, tutaj przyjrzymy się kilku z nich.

1. Marley i Ja (2008)

Kto nie kocha komedii romantycznych? Z pewnością „Marley i Ja” zalicza się do tych filmów, które są i romantyczne i zabawne i w pewien sposób bardzo życiowe. Fabuła filmu opiera się na tym, że małżeństwo John i Jennifer (Owen Wilson i Jennifer Aniston) rozważają kwestie posiadania dziecka. Jen bardzo go pragnie, ale John nie jest co do tego przekonany, w dodatku jest dość nieporadny i niedojrzały. Żeby się przygotować, decyduje się na adoptowanie psa. I tutaj zaczyna się cała zabawa, bowiem tytułowy Marley to pies, który funduje obojgu całe mnóstwo zabawnych perypetii.

 

2. Pretty Woman (1990)

Ten film to prawdziwy klasyk i jeżeli jest jeszcze ktoś, kto go nie widział, powinien to nadrobić. Na wieczorny seans jest to tytuł wręcz idealny. Komedia romantyczna, w której mamy do czynienia z dwojgiem ludzi, którzy na pierwszy rzut oka kompletnie do siebie nie pasują. Prostytutka i biznesmen, spotykają się i spędzają ze sobą chwile, by w krótkim czasie między nimi zaczęło rodzić się namiętne uczucie.

 

3. Uwierz w ducha (1990)

Ten film jest i romantyczny i niesamowicie wzruszający. Czy śmierć może zakończyć miłość? Ten tytuł jasno pokazuje, że nie. Można zrobić wszystko, by nawet zza grobu chronić ukochaną osobę, która znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Jest miłość, jest strach, jest też i smutek. W końcu prędzej czy później ukochana osoba i tak musi odejść, ale zanim do tego dojdzie, zdarzy się bardzo wiele.

 

4. Notting Hill (2009)

Komedie romantyczne to gatunek zdecydowanie przeważający zarówno na tej liście, jak i ogólnie wśród produkcji filmowych. Mówiąc wprost, to jedna z wielu wariacji opowieści o kopciuszku – zwykłym szarym, przeciętnym księgarzu oraz niesamowicie popularnej i rozchwytywanej gwiazdy filmowej. Czy między tym dwojgiem ludzi z tak odmiennych środowisk coś zaiskrzy?

 

5. Spragnieni miłości (1999)

Czy kino azjatyckie może być romantyczne? Doskonale obrazuje to właśnie ten film, który z mistrzowski sposób pokazuje realnie życia w Hongkongu lat 60-tych, gdzie widz może obserwować powoli rodzącą się miłość i namiętność między dwojgiem ludzi, którzy muszą walczyć o swoje na przekór całemu otoczeniu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij