3 nietypowe rozwiązania dla małego pokoju

Pokój dla dziecka wcale nie musi być specjalnie duży. Najważniejsza jest organizacja. Potrafi ona zapewnić prawdziwy komfort w nawet najmniejszych przestrzeniach. Zastanawiasz się, w jaki sposób urządzić pokój dla swojej pociechy, żeby był jak najbardziej funkcjonalny? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne.

Niekonwencjonalne formy łóżek dziecięcych

Opcją, która może pomóc Ci zaoszczędzić dużo miejsca, spełniając równocześnie wszystkie wymagane funkcje, jest łóżko Inmondo z biurkiem. To piętrowy mebel, hybryda klasycznych łóżka i biurka. Łóżko znajduje się na górnym piętrze, a biurko na dolnym, co umożliwia sprawne korzystanie z obu funkcji tego pojedynczego mebla. Takie rozwiązanie jest z pewnością najlepsze dla jedynaka. Jest idealnym połączeniem dwóch mebli, które muszą znaleźć się w pokoju każdego dziecka. Łóżko z biurkiem zapewnia wygodę i sprawia, że pokój wydaje się większy, niż jest w rzeczywistości. Jeżeli masz więcej niż jedno dziecko i dzielą one pokój, warto zastanowić się nad łóżkiem piętrowym. Mebel ten zyskał popularność dzięki swoim niesamowitym właściwościom zwalniania dodatkowego kawałka podłogi, ale też tym, że dla samych dzieci jest on dużo bardziej fascynujący. Łóżko tego typu ma plusy zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców, więc stanowi wyjście perfekcyjne.

Pojemniki na zabawki

W każdej sytuacji utrzymywanie należytego porządku w pokoju Twojego dziecka jest priorytetem, jednak kiedy przestrzeń w nim jest ograniczona, to staje się to jeszcze bardziej istotne. Możesz rozwiązać problem małego pomieszczenia poprzez różnorodne formy przechowywania ubrań czy zabawek dziecięcych. Każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ istnieje bardzo dużo opcji. Jedną z lepszych jest przechowywanie przedmiotów pod łóżkiem, w specjalnie wyznaczonych na to szafkach. Wykorzystywanie przestrzeni w ten sposób pozwoli Ci na zmieszczenie w pokoju dziecięcym kompletu potrzebnych mebli, akcesoriów, ale też miejsca do zabawy. Koniecznie szukaj opcji, które pozwolą Ci na oszczędność miejsca.

Różne sposoby na szafki

Warto wziąć pod uwagę szafki przymocowane do ściany. Zazwyczaj na tego typu półkach można odłożyć tylko przedmioty takie jak książki, jednak wciąż są one czymś, co zwalnia miejsce w szafie. Głównym punktem rozważnego zarządzania przestrzenią jest mądre ustawianie mebli w pokoju, tak żeby nie wszystko znajdowało się na podłodze. Większość pokoi jest oparta tylko i wyłącznie na meblach, które stoją na podłodze, nie jest to jednak wykorzystywanie pełnego potencjału tego projektu. Ściany też mogą zostać przecież zapełnione, nie wszystko musi znajdować się na dolnym poziomie. Warto zająć się też przestrzenią wzwyż.

Ostatnie wskazówki

Kiedy pokój Twojej pociechy jest dosyć mały, możesz szukać opcji, które pozwolą Ci na pełne wyposażenie go w taki sposób, żeby wciąż mógł być jak najbardziej funkcjonalny. To nie takie trudne jak by się mogło wydawać. Istnieje kilka opcji zarządzania przestrzenią, które sprawią, że własny kąt Twojego maluszka będzie wydawał się dużo większy, niż jest w rzeczywistości. Warto wykorzystywać przestrzeń w górnych partiach poprzez piętrowe łóżka, łóżka z biurkiem czy mocowanie na ścianach półek.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij